Hackerlar modem geçmişine sızar mı?

• Konuyu başlatan ddr1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 3B
Arkadaşlar dün biraz Türkiye'nin hoşlanmayacağı web sitelere girdim. Legal ile illegal arasında kalmış, yabancılara göre tamamen legal, Türkiye'de biraz hoşlanılmayan bir site. VPN kullanmadan girdim. Şimdi Ayyıldız Tim falan modem geçmişine sızar mı, sizce ne yapmam gerek? Bu arada yanlış anlamayın suç işlemedim sadece yurtdışındaki bir siteye girdim.
Öyle sitelere girmek yasak ama girersende çok umursamıyorlar yani rahat ol.

Hangi site? Siteden siteye değişir.

Siteden siteye nasıl değişir? Alakası ne yani? Ben Google'ye girdiğimde tutacak, sosyale girdiğimde tutmayacak mı?

Modeminiz log tutuyorsa ancak bunu ISS şirketi görüntüleyebilir. Herhangi bir hacker bunları görüntüleyemez. Sizi hacklerse, ISS'i de aynı şekilde hacklemek zorunda kalır sırf siz hangi siteye girmişsiniz ona baksın diye...
Ha eğer derseniz tarayıcı geçmişimde var, ve bilgisayarımda zararlı bulunuyor, o zaman görüntülenebilir.

Siteden siteye nasıl değişir? Alakası ne yani? Ben Google'ye girdiğimde tutacak, sosyale girdiğimde tutmayacak mı?

Modeminiz log tutuyorsa ancak bunu ISS şirketi görüntüleyebilir. Herhangi bir hacker bunları görüntüleyemez. Sizi hacklerse, ISS'i de aynı şekilde hacklemek zorunda kalır sırf siz hangi siteye girmişsiniz ona baksın diye...
Ha eğer derseniz tarayıcı geçmişimde var, ve bilgisayarımda zararlı bulunuyor, o zaman görüntülenebilir.

Aynen öyle. Zaten saldırgan Wi-Fi ağzınıza sızmış ise geçmiş olsun her şeyi yapabilir ama size böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Amacı sizin modeminize ulaşmak olan sağlam bir Hacker'ı engelleyemezsiniz. Modem özelliğinde kayıt tutuyorsa erişebilir.
Sadece isteği olsun yeterli.
Türkiyede İllegal olup diğer yerde legal nasıl olabiliyor? Siyasi açıdan diyorsan bu hangi devlete gidersen git iyi bir şey değil legal karşılanmaz.
Sen şimdi burada önemli bir site kur Amerika için gizli bilgiler olsun elinde seni legal olarak karşılayacak öyle mi?

Amacı sizin modeminize ulaşmak olan sağlam bir Hacker'ı engelleyemezsiniz. Modem özelliğinde kayıt tutuyorsa erişebilir.
Türkiyede İllegal olup diğer yerde legal nasıl olabiliyor? Siyasi açıdan diyorsan bu hangi devlete gidersen git iyi bir şey değil legal karşılanmaz.
Sen şimdi burada önemli bir site kur Amerika için gizli bilgiler olsun elinde seni legal olarak karşılayacak öyle mi?
Hocam bence hangi siteye girdiğini anladınız.

Cinsel içerikli siteler hocam büyük ihtimalle. Aslında illegal olmaması gereken şeyler yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı