Hackintosh 'boot0ss : error' hatası

Ajan_47

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4 GB DDR2
Ekran kartı
R7 240 2GB
Anakart
GIGABYTE GA-G31 ES2L
İşlemci
CORE 2 QUAD 9300
Sayın arkadaşlar, dün bilgisayarıma Hackintosh Yosemite kurmaya karar verdim. Bunun için @claus hocanın rehberinden yararlandım. (OS X 10.10.5 Yosemite RAW Kurulum İmajı)
Her şeyi doğru bir şekilde yaptım. RAW dosyasını Win32 Disk Imager ile USB'ye yazdım. Sonra HDD'den bir bölümü HFS olarak biçimlendirdim.
Ancak sistemi USB'den boot etmeye çalıştığımda şu hatayı alıyorum:
IMG_20220529_044632.jpg

Nasıl çözebilirim bunu? İnternette 'boot1h' dosyası indirin falan demişlerdi. İndirdim ama hala aynı.

Yosemite çok eski bir sürüm, maalesef Clover hakkında pek deneyimim yok. Normalde Monterey'e kadar kurulur ama 4 GB RAM olduğundan Catalina veya High Sierra gibi sürümler önerebilirim.
Şu an deneyebileceğiniz şey bunu USB'ye atıp adını boot olarak değiştirip boot etmeyi denemek.

Yosemite çok eski bir sürüm, maalesef Clover hakkında pek deneyimim yok. Normalde Monterey'e kadar kurulur ama 4 GB RAM olduğundan Catalina veya High Sierra gibi sürümler önerebilirim.
Hocam amacım sistemin biraz hızlı olması ona göre ya temelli macOS'e geçeceğim ya da sileceğim. İyi izlenim olsun diye Yosemite kurmak istiyorum.
Şu an @yusufklncc hocanın OpenCore'lu Yosemite imajını indiriyorum bir de onunla deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı