Haftada kaç kilo vermek sağlıklı olur?

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Haftada ne kadar kilo verirsem sağlıklı olur? Antrenman öncesi ve sonrası beslenme yapıyorum. Kas kaybetmeden sadece yağ yakmaya çalışıyorum. Geçen hafta bayramdan sonra 82 kiloydum. Şu an 77 kiloyum. Yağ oranım %19 bel ölçüsü ile boyumda 173.

1 gün 2000 kalori alıyorum. Diğer gün spor yapmadığım için karbonhidratı kısıyorum 1600 kalori alıyorum.

Uzmanlar haftada 0.5-1kg, ayda 2-4kg kilo vermenin sağlıklı olduğunu söylüyorlar.

Birkaç seferlik hızlı kilo vermek belki göz ardı edilebilir fakat bunu sürekli yapmak, sağlığa zararlıdır.
Haftada 2 kg yağ verebilir miyim peki sağlıklı olarak? 82 kilodan 77'e düşürken ödem attım. Bayram zamanı şekeri fazla kaçırdım. Ödem tuttu biraz.

Ve boyuma göre kaç kiloya düşmeliyim? Şu an yağ oranım %19 şu an boyum 173. %10 yağ oranına düşmek için. Sonra clean bulka gireceğim kolları ve omuzları genişletmek için.

Haftada 2 kg yağ verebilir miyim peki sağlıklı olarak? 82 kilodan 77'e düşürken ödem attım. Bayram zamanı şekeri fazla kaçırdım. Ödem tuttu biraz.

Ve boyuma göre kaç kiloya düşmeliyim? Şu an yağ oranım %19 şu an boyum 173. %10 yağ oranına düşmek için. Sonra clean bulka gireceğim kolları ve omuzları genişletmek için.
Size tavsiyem, ağır antrenman yapmanız. Ağır antrenman ve kardiyo sonucu zaten çok fazla yağ yakacaksınız. Yanlış bilmiyorsam L-Karnitin ve CLA da kullanıyorsunuz.

Ağır antrenman ve iyi bir kardiyo sonucu olmayacak iş yok. Biraz sabır gerekiyor sadece.

Size tavsiyem, ağır antrenman yapmanız. Ağır antrenman ve kardiyo sonucu zaten çok fazla yağ yakacaksınız. Yanlış bilmiyorsam L-Karnitin ve CLA da kullanıyorsunuz.

Ağır antrenman ve iyi bir kardiyo sonucu olmayacak iş yok. Biraz sabır gerekiyor sadece.
Antrenman programım bu şekikde. Ne kadar ağır bilmiyorum. Antrenman sonrası kardiyo var. Ağırlık antrenmanından sonra protein tozu alıyorum. Antrenman öncesi 80 gram yulaf yiyorum yanına muz ve süt yapıyorum. Spor sonrası 120 gram bulgur ve lapa pilav ve 100 grama yakın tavuk veya et yiyorum ama kalori açığı olduğu için kas yapmam zor diye biliyorum. Ve evet L-Karnitin ve CLA kullanıyorum.

2F0D153D-D3FA-4D80-BDBE-316C1446CFB2.jpeg

Sadece omuz için bile 5-6 hareket gerekirken, siz sadece 1. gün 2 tane hareket yapıyorsunuz sanırım. Program çok kısıtlı ve neredeyse kasların tamamını çalıştırmıyor.

Niye böyle program vermişler bir bildikleri var mı bilmiyorum fakat program kötü.

Sadece omuz için bile 5-6 hareket gerekirken, siz sadece 1. gün 2 tane hareket yapıyorsunuz sanırım. Program çok kısıtlı ve neredeyse kasların tamamını çalıştırmıyor.

Niye böyle program vermişler bir bildikleri var mı bilmiyorum fakat program kötü.
Hareketler konusunda çok bilgim yok. Sahneye çıkan adamlar gibi olmakta istemiyorum. Antrenöre plaj vücudu yapmak istediğimi söylemiştim bir de boyumu uzatmayı. Başladığımda 166 boyum vardı şu an 173.

Hareketler konusunda çok bilgim yok. Sahneye çıkan adamlar gibi olmakta istemiyorum. Antrenöre plaj vücudu yapmak istediğimi söylemiştim bir de boyumu uzatmayı. Başladığımda 166 boyum vardı şu an 173.
Sahneye çıkan adamlar olmak için steroid basıyor olmanız gerek. Bunlarla fit bir vücut yapılır mı bilmem.

Hareketler çok az, kasın tamamı çalışmıyor bile.

Sahneye çıkan adamlar olmak için steroid basıyor olmanız gerek. Bunlarla fit bir vücut yapılır mı bilmem.

Hareketler çok az, kasın tamamı çalışmıyor bile.
Peki ne yapmamı önerirsin?

Kaba bir hesap yaptım. Şu anki kilom 78.4 çıktı 77 kilo değilim. %19 yağ oranım var. Şu anki kilo ile hesap yaptığımda 14,87 gibi bir yağ var vücutta. %10 yağ için 69-70 kiloya düşmem gerekli.

Omuz genişliğim doğru ölçüm yaptıysam 113 çıktı. Göğüs 91 çıktı. Kollarım 34-35 sıkınca 35-36 arası. Ben 69-70 kilo arasına düştüğümde kaç kilo alayım kas olarak? Ve anternman programı yetersiz ise nasıl yapayım? Fit yemek kanalında ünlülerin antrenman programları var onlardan birinimi yapayım? Bu programı ona göre 1 hafta daha yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı