Haftanın 7 günü sadece kol çalışılırsa ne olur?

HAXLE

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
8 GB Ram İ5-3470 Radeon GTX 1050 Hıkvıson C100 120 GB SSD
Meslek
Music Producer
Sorum başlıktaki gibidir haftanın 7 günü sadece kol çalışırsak ne olur?
Ayrıca kolum 33 cm 1 veya 2 ay yapacağım ne kadar bir büyüme olur?

Çok yoğun olur ve kas iyileşemez. Rutin programın içine ağırlıklı olarak eklerseniz çok daha sağlıklı olur ve hızlı büyür. Kol zaten en hızlı gelişen bölgelerden birisi.

Tamamdır hocam teşekkürler.

Kaslar çalıştığın günlerde gelişmez, dinlendiğin günlerde gelişir. Haftada 3-4 günden daha fazla çalışırsan kasların zarar görür.

Hocam peki 4 gün çalışıp 3 gün dinlensem kasım kaç cm büyür?

Tamamdır hocam teşekkürler.

Hocam peki 4 gün çalışıp 3 gün dinlensem kasım kaç cm büyür?
Daha önce hiç spor yapmadıysan 2-3 cm minimum büyür diye düşünüyorum ancak üstte de yazıldığı gibi genetiğinize bağlı. Ayrıca sporun %60'ı beslenmedir, bir günde kabaca vücut ağırlığınızın 2 - 2,5 katı kadar protein tüketmeniz gelişiminizi maksimuma çıkarır.

4 Gün çalışıp 3 gün dinlendirmek net bir bilgi bilmemekle beraber maksimuma yakın verim verir. Lakin kaç cm büyüyeceği de kişiden kişiye göre değişir ama net bir bilgi veremeyiz.
Tamamdır hocam teşekkür ederim.

Daha önce hiç spor yapmadıysan 2-3 cm minimum büyür diye düşünüyorum ancak üstte de yazıldığı gibi genetiğinize bağlı. Ayrıca sporun %60'ı beslenmedir, bir günde kabaca vücut ağırlığınızın 2 - 2,5 katı kadar protein tüketmeniz gelişiminizi maksimuma çıkarır.
Hocam ara sıra yapıyordum ama 3 ila 4 gündür düzenli olarak yapıyorum.
Beslenme programı önerebilir misiniz?

Bir yeri sıklıkla çalıştırmak sizi Arnold yapmaz. Haftalık programların temelinde dinlenme ve iyileşme için ayrılan süre var. Eğer gelişim istiyorsanız haftalık programınızla paralel şekilde daha iyi beslenip daha ağır çalışarak bir yol belirlemelisiniz.

Tamamdır hocam teşekkür ederim.

Hocam ara sıra yapıyordum ama 3 ila 4 gündür düzenli olarak yapıyorum.
Beslenme programı önerebilir misiniz?
Genel olarak ortalama bir vücut ağırlığınız var ise diyet denilebilecek kadar ciddi bir program gerekmez ilk 3-4 ay için. Bol bol karbonhidrat ve yeşillik tüketin, yiyebildiğiniz kadar da protein yiyin. Amacınız sırf kilo almak ise yağlı ürünlerden de istediğiniz gibi fazlaca yiyebilirsiniz ancak vücudunuz yağ tutar, bu da sağlıklı olmaz. Minimum yağ, maksimum protein, yüksek karbonhidrat tüketmek en sağlıklısı.

Bir yeri sıklıkla çalıştırmak sizi Arnold yapmaz. Haftalık programların temelinde dinlenme ve iyileşme için ayrılan süre var. Eğer gelişim istiyorsanız haftalık programınızla paralel şekilde daha iyi beslenip daha ağır çalışarak bir yol belirlemelisiniz.

Hocam peki önerebileceğiniz program var mı?

Genel olarak ortalama bir vücut ağırlığınız var ise diyet denilebilecek kadar ciddi bir program gerekmez ilk 3-4 ay için. Bol bol karbonhidrat ve yeşillik tüketin, yiyebildiğiniz kadar da protein yiyin. Amacınız sırf kilo almak ise yağlı ürünlerden de istediğiniz gibi fazlaca yiyebilirsiniz ancak vücudunuz yağ tutar, bu da sağlıklı olmaz. Minimum yağ, maksimum protein, yüksek karbonhidrat tüketmek en sağlıklısı.

Teşekkür ederim hocam şu anlık kilom 63 ortalama kas kütlesinden biraz fazla kas kütlem var yani yağlı besinlerden az yiyip proteini çoğaltmam lazım değil mi?
Ayrıca 1 ve 2. ayda nasıl bir değişim görürüm?

Geri
Yukarı