Haftanın 7 günü spora gitmek zararlı mı?

Ahmet 292929

Decapat
Daha fazla  
Haftanın 7 günü spora gidiyorum ve her gün istekli gidiyorum. Hiç bikkinlik yok ve her gün aynı arzuyla yine gitmek istiyorum düzenli yeterli ve kaliteli besleniyorum. 7 gün ağırlık çalışmak zararlı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Haftanın 7 günü spora gidiyorum ve her gün istekli gidiyorum. Hiç bikkinlik yok ve her gün aynı arzuyla yine gitmek istiyorum düzenli yeterli ve kaliteli besleniyorum. 7 gün ağırlık çalışmak zararlı mı?
6 gün yapsan daha faydalı olur kasların dinlenmesi gerekiyor ve sürekli bastığın için protein ve karbonhidrat kaybediyorsun buda zayıflamana form düşüklüğüne sebep olur her şeyin fazlası zarar.

Antrenman yapınca kaslarını zorlarsın yırtılırlar sen de dinlenerek ve proteinli beslenerek onları onarır daha güçlü hale getirirsin. Sen şimdi 7 gün boyunca kaslara hiç dinlenme vakti vermeden sürekli zorlayınca bu kas nasıl gelişir sence?

Her şeyin fazlası zarardır bence Vücuduna da çok yüklenmemek lazım. Vücudunu bir anda kısa sürede hemen forma sokmaya çalışmaktansa, belirli bir program ve tempo ile yavaş yavaş alıştıra alıştıra forma almanı öneririm.

Antrenman yapınca kaslarını zorlarsın yırtılırlar sen de dinlenerek ve proteinli beslenerek onları onarır daha güçlü hale getirirsin. Sen şimdi 7 gün boyunca kaslara hiç dinlenme vakti vermeden sürekli zorlayınca bu kas nasıl gelişir sence?
Spor yapmadığımız sürede gelişmiyor mu ertesi güne kadar? Birde 1.5saat full body giriyorum

Geri
Yukarı