Haftanın 6 günü spora gitmek sorun yapar mı?

Yer
Konya
Hepinize merhaba arkadaşlar aşağıdaki pragramı yapıyorum kas dinlenmesi bakımından sorun vs yaratır mı?
Pazartesi:
Göğüs ön kol.
Salı:
Omuz arka kol.
Çarşamba:
Sırt bacak.
Not: Hazır konu açmışken sorayım sporda kendimi zorlarsam(kiloları ağır yaparsam) boy uzamam yavaşlar/durur mu?
Not2: Omurgaya baskı yapan hareketlerden kaçınıyorum.
@emircanunlts.

6 gün fazla hocam çok sevişmekle çok çocuk yapılmaz diye bir laf var Serdar Aktolga hocamızın bir lafı onun yerine sert sevişin yani antrenmanlarınızın sert olsun ağır girin derim tekrar sayılarını çok önemsemeyin tabii bileşik hareketler veya büyük bir kas grubunu çalışırken kol için çok ağır girmenizi önermem.

Yeterli proteini aldığın sürece haftalık 1 gün dinlenme yeterli olur.

Sırt-Bacak çok saçma bir kombinasyon. Onun yerine kasların birbirleriyle daha uygun çalıştığı program seçin bence. Örneğin:

1.gün: Göğüs-Arka Kol,
2.gün: Sırt-Ön Kol,
3.gün: Bacak-Omuz. (Birbirleriyle uygun değiller fakat sadece ikisi kaldığı için, beraber çalışıyorsunuz. Ayrı günlere de bölebilirsiniz.)

Hepinize merhaba arkadaşlar aşağıdaki pragramı yapıyorum kas dinlenmesi bakımından sorun vs yaratır mı?
Pazartesi:
Göğüs ön kol.
Salı:
Omuz arka kol.
Çarşamba:
Sırt bacak.
Not: Hazır konu açmışken sorayım sporda kendimi zorlarsam(kiloları ağır yaparsam) boy uzamam yavaşlar/durur mu?
@emircanunlts.

En kötü 4 gün olsun.

Yeterli proteini aldığın sürece haftalık 1 gün dinlenme yeterli olur.

Sırt-bacak çok saçma bir kombinasyon. Onun yerine kasların birbirleriyle daha uygun çalıştığı program seçin bence. Örneğin:

1.gün: Göğüs-arka kol,
2.gün: Sırt-ön kol,
3.gün: Bacak-omuz. (birbirleriyle uygun değiller fakat sadece ikisi kaldığı için, beraber çalışıyorsunuz. Ayrı günlere de bölebilirsiniz.)

Yeterli porteini alabiliyorum hocam. Peki ağırlıklarda kendimi zorlarsa büyüme plaklarının kapanması gibi bir durim olur mu?

Pazartesi:
Göğüs ön kol.
Salı:
Omuz arka kol.
Çarşamba:
Sırt bacak.
@emircanunlts.
Hocam zamanınız varsa yayın elbette daha iyi olur. Kas dinlenmesi bakımından bir tık daha yorulursunuz ama mental açıdan yorulma daha fazla olur.

İtiş çekiş bacak haftada 2 kere yazmışsınız. Program kötü değil ancak liftleriniz fazla artmaz açıkçası. Çok ağır giremezsiniz. Çok da yemeniz gerek ayrıca.

Kendiniz zorlarsan boyunun uzaması durmaz. Aksine doğru formda squat deadlift veya başka hareketler senin kemik sağlığın için iyidir. Boyunu da uzatır, postürünü de düzeltir.

Hocam zamanınız varsa yayın elbette daha iyi olur. Kas dinlenmesi bakımından bir tık daha yorulursunuz ama mental açıdan yorulma daha fazla olur.

İtiş çekiş bacak haftada 2 kere yazmışsınız. Program kötü değil ancak liftleriniz fazla artmaz açıkçası. Çok ağır giremezsiniz. Çok da yemeniz gerek ayrıca.

Kendiniz zorlarsan boyunun uzaması durmaz. Aksine doğru formda squat deadlift veya başka hareketler senin kemik sağlığın için iyidir. Boyunu da uzatır, postürünü de düzeltir.

Hocam yoruluyorum ama mental olarak daha da gaza getiriyor. İlk günki halimle şimdiki halimi karşılaştırdığımda ne kadar yol katettiğimi görüp daha fazla spor yapma isteği uyandırıyor. Çok yeme kısmı günde 4-5 öğün gömüyorum göbek çıktı biraz ama yaza doğru definasyona gireceğim.

Hocam hemen hemen aynı şeyleri demişiz dislike atmışsınız 🤠

6 gün fazla hocam çok sevişmekle çok çocuk yapılmaz diye bir laf var Serdar Aktolga hocamızın bir lafı onun yerine sert sevişin yani antrenmanlarınızın sert olsun ağır girin derim tekrar sayılarını çok önemsemeyin tabii bileşik hareketler veya büyük bir kas grubunu çalışırken kol için çok ağır girmenizi önermem.
Hocam 6 gün fazla değil aslında. Tekrar sayılarını önemsemeyin derken? 8 - 12 idealdir fakat bu compound hareketler için değişir. Sürekli failure da gidemezsin. RPE'e göre yapsan da bu gün içinde sürekli değişkenlik gösterecek bir şey değil. Çok baştan savma bir bilgi olmuş açıkçası.

Bileşik hareketlerden sonra kol çalışmayın demişsiniz. Biceps dediğimiz kasın recover (iyileşmesi) çabuk oluyor. Bu diğer hareketleri için bir sorun yaratmaz. Zaten kol günü var ektra atsa da fazla kaldıramaz.

Hocam 6 gün fazla değil aslında. Tekrar sayılarını önemsemeyin derken? 8 - 12 idealdir fakat bu compound hareketler için değişir. Sürekli failure da gidemezsin. RPE'e göre yapsan da bu gün içinde sürekli değişkenlik gösterecek bir şey değil. Çok baştan savma bir bilgi olmuş açıkçası.

Bileşik hareketlerden sonra kol çalışmayın demişsiniz. Biceps dediğimiz kasın recover (iyileşmesi) çabuk oluyor. Bu diğer hareketleri için bir sorun yaratmaz. Zaten kol günü var ektra atsa da fazla kaldıramaz.
6-8 girmeye çalışırım hep hem hipertrofi hem de kuvvet için baya ideal kol için ağır girmeyin derken de kilodan bahsediyorum yinede 12-16 set yapmaya gerek yok 8 sette pert vaziyete sokabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı