Hakkımda gereksiz yere tutanak tutuldu

Yine saçmalayan tayfa yorumları doldurmuş. Neymiş CİMER'e MEB'e şikayet edecekmiş. Tutanak sicile işlenen bir durum değil sadece eğer yapmadığını iddia ettiğin şey tekrarlanırsa kullanılmak üzere resmi kayda almış hocan. Eğer dediğin gibi sen içmediysen bir daha yakalanmayacağın için sıkıntı olmaz.

Ciddi ciddi bir öğretmen tutanak tuttu diye şikayet edebileceğini veya bir şey çıkacağını düşünen insanlar var bu forumda ya çok gülüyorum.
Hocam dövmek kötü fikir mi şimdi?

Arkadaşlar, öncelikle iyi günler. Bugün gereksiz yere tutanak tutuldu. Sebebi ise tuvalette başka birinin sigara kullanması. Kullanan şahış sigara izmaritini tuvalete atmış ve hala yanıyordu. Ben bunu fark edip direkt çıktım ve karşımda öğretmen vardı. Bana benim içtiğimi iddia ederek tutanak yazdı. Üstümü aradı, herhangi bir şey bulamamasına rağmen böyle bir şey yaptı.

Sizce ceza alır mıyım ya da müdürle vs konuşmama gerek var mı? Daha önceden herhangi bir disiplin suçum vs yok ve normal hayatımda sigara kullanan birisi değilim. Bu durumdan en sağlıklı şekilde nasıl kurtulurum? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Ailene söylemelisin cünkü genelde müdür vs. kendilerini tövbe yarabbim Allah sandıkları icin cok dinlemezler.

20 dakikalık konuya 6 sayfa mesaj gelmesini beğenmedim.

Derdini açıkça anlatamıyorsan problem var demektir. Sesin yüksek şekilde müdürün yanına gidip hocam ben değildim işte üstümde çakmak vs yoktu, ben okulda içmem ben zaten sigara içmiyorum tarzı söylemler ile kolayca kurtulabileceğin bir durum.

Artı olarak tutanaklar 1-2 sene sonundan en kötü lise mezuniyetinde o okuldan transfer olmadığın sürece yönetim kurulu tarafından silinebiliyor çoğu zaman siliyorlar zaten.

Ben defalarca sigara ile yakalandım. Savunmama da yazılanlar doğrudur, arz ederim şeklinde cevap yazıyordum. Bu arada tutanak, yazılı savunma vermek vs. ceza aldın demek değil. Bana bir kere ceza verdiler, kınama cezası mı ne dedi hoca ama kaç kere yazılı, sözlü savunma verdim hatırlamıyorum. Sana da gelip öğretmenin mesela kınama cezası verdik sana demedikleri sürece sakın kimseyi şikayet etme.

Ben defalarca sigara ile yakalandım. Savunmama da yazılanlar doğrudur, arz ederim şeklinde cevap yazıyordum. Bu arada tutanak, yazılı savunma vermek vs. ceza aldın demek değil. Bana bir kere ceza verdiler, kınama cezası mı ne dedi hoca ama kaç kere yazılı, sözlü savunma verdim hatırlamıyorum. Sana da gelip öğretmenin mesela kınama cezası verdik sana demedikleri sürece sakın kimseyi şikayet etme.
Ne dersem diyim ceza almaktan kurtulamadım para cezası ve kınama cezası verilecekmiş

Kapalı alanda sigara içme cezası neyse onu ödesen olmuyor mu, neyin tutanağını tutuyorlar ağır suç değil ya?
Tutanaktan bir cacık çıkmaz ama olur da öğrenci kaşınıyorsa farklı mevzu, sıra sıra dizerler şikayetleri önlerine.

Ben uğraşırım dersen Cimer üzerinden yaz şikayetini.

Yeni konular

Geri
Yukarı