Haksız Yere CS:GO Overwatch ban yedim

Ben burada 10 binlerce Steam moderatörü sayamadim. Sizin bahsettiginiz oyun bölümü moderatörleri olmasin?

Genel moderatörlüge öyle kafasina göre adam almiyorlar. Haberiniz olsun. Bu adamlar kendi kafasina göre bilgi de vermiyorlar.

Bu dediginiz sadece VAC tarafindan verilen yasaklamalar icin gecerli. Hem Overwatch, hem de VAC sistemi tarafindan verilen yasaklamalar icin degil.
dediğin kişiler steam resmi forumunun moderatörleri. bu bilgiyi paylaşırken yeterli bilgisi olmadıgı görülüyor.Bunlar Tanrı değil sonuçta. şuanki yazdıgımız konuları o resmi forumda paylaşarak daha bilgili bir yöneticiden daha kesin bilgi almaya çalışın. ya da isterseniz steam support ile iletişime geçin.

hesaplar:
1yıl sonra banı açılan hesap. (önce ow ban 16 gün sonra VAC olarak değişmişti): Steam Community :: UgLy King

2. hesap 1 ay sonra banı açıldı (ow bandan 5 gün sonra VAC a dönüşmüştü): Steam Community :: KryFix (ekran görüntülerinde var ss alıp eklemiş arkadaş)

3. hesap 1ay sonra banı açıldı (ow bandan 5 gün sonra VAC a dönüşmüştü): Steam Community :: Hulk

bu hesaplarıda bu duruma örnek olarak atıp "STEAM SUPPORT" dan net bilgi alabilirsin.

Steam Community :: Screenshot :: Banned :DD??

Attiginiz hesaba söyle bir bakin isterseniz. Eger Overwatch tarafindan hileden dolayi yasaklanmis olsaydi asadaki gibi oldukca hatali yazmasi gerekirdi.

Overwatch.png

Arkadasinizda ise sadece genel bekleme süresi yaziyor. Demek ki hem Overwatch, hem de VAC sistemi tarafindan degil, sadece (görselde de görülecegi üzere) VAC sistemi tarafindan yasaklanmis.

yeterli bilgisi olmadıgı görülüyor.

Yeterli bilgisi olmayan adami öyle bir platformda moderatör yapacaklarini hic sanmiyorum.

Steam Community :: Screenshot :: Banned :DD??

Attiginiz hesaba söyle bir bakin isterseniz. Eger Overwatch tarafindan hileden dolayi yasaklanmis olsaydi asadaki gibi oldukca hatali yazmasi gerekirdi.

Eki Görüntüle 851844

Arkadasinizda ise sadece genel bekleme süresi yaziyor. Demek ki hem Overwatch, hem de VAC sistemi tarafindan degil, sadece (görselde de görülecegi üzere) VAC sistemi tarafindan yasaklanmis.

Yeterli bilgisi olmayan adami öyle bir platformda moderatör yapacaklarini hic sanmiyorum.
ilk ss değil. vac a dönüştükten sonra ss almıştı. ilk ow ban yedi. profilinde oyun yasaklanması yazdı. daha sonra VAC a döndü. yani bilgilerin doğrulugunu steam supportta danışarak bilgi almaya çalışın. burda demek istediğim insanlara bu kadar kolay hileci yakıştırması yapılmamasıdır. bu hesapların banı açıldıgında , bu pis yakıştırmaları yapan kişilerin ağzının payı verilmiştir zaten. daha da bu konuyu uzatmayacağım. iyi günler

Arkadaşlar mesajlarınızın çoğunu okudum. Konunun sahibi yakın arkadaşım :D bana da durumu anlattı. Eskilerden beridir sunuculardan ban yemiş birisidir. Birkaç kere hile açtığı için zaten kara listeye düşmüş birisi yani en küçük şüpheli harekette hesaba bakıyorlar eskilerden banı var hemen sunucu banı yiyor. Kendisine ya para yatırma ya hile açma diye direttim fakat kafasız gitti ikisini de yaptı. Yediği ban yanlış yani hile kullanmadı ama eskilerden kullandığı için o maçlar incelemede fark edilmiş olup ban atılmıştır. @Ömer Erim Erdem kafana... Neyse tartışmaya gerek yok diye bu mesajı attım durumu izah ettim.

Hesabınıza tekrar baktım oyun yasaklanması ''VAC'' olarak değişmiş. Bu da hile olduğunuz sonucuna varılmış demek. Yasağınızın açılması çok zor hile açmadıysanız bile.

@reptile Dostum ben yazdıklarını okudum. Sana da hak veriyorum. Fakat VAC veya OW sistemlerinin bu kadar kusursuz 0 hata ile çalışma imkanları yok. Bir tanesi yapay zeka, diğeri insan. İkisi de hata yapma lüksüne sahip. Senelerdir oyun oynarım ve rekabetçi tarzdaki oyunlarda hiç bir hile kullanımım olmadı. Single oyunlarda bile en büyük ''hile'' kullanımım save dosyası değiştirmek veya cheat engine ile değer değiştirmektir. Ki bu da kimsenin hakkına girmiş olmuyor. CS:GO'da başıma gelmedi fakat Battlefield 3 de haksız yere ban yedim. Yediğim günün öncesinde TW açıkken oyuna girmiştim belki o yüzden yemişimdir ama yine de haksız bir ban. Bu sistemler otomatik çalışan ve hata olasılığı olan sistemler. Özellikle tavizsiz olmasından dolayı VAC çok abartılıyor ama bu sistemin %100 doğrulukla çalışması ''imkansız''.

Fakat VAC veya OW sistemlerinin bu kadar kusursuz hata sıfır hata ile çalışma imkanları yok.

Ben kusursuz calisiyor demiyorum ki. Sadece birbirinden bagimsiz calisan ve ayni anda her iki anti-hile sistemi tarafindan verilen bir yasaklamada hata olamayacagini söylüyorum.

Yoksa tek sistem tarafindan verilen bir yasaklamada her zaman hata payi mevcut. Buna zaten bir itirazim yok.

TW açıkken oyuna girmiştim

TW'den kastiniz eger TeamViewer ise bu yüzden yasaklama almazsiniz.

Overwatch, yapay zeka değil oyuncuların inisiyatifinde olduğu için hata payı var. Dolayısıyla Steam bunun için itiraz kabul ediyor. Lakin VAC ban konusunda aynı şeyin olduğunu sanmıyorum. Tabii VAC ban attıktan sonra "bir hata yapmışız özür dileriz" diyerek kaldırdıklarını da biliyoruz ama..
Ben kusursuz calisiyor demiyorum ki. Sadece birbirinden bagimsiz calisan ve ayni anda her iki anti-hile sistemi tarafindan verilen bir yasaklamada hata olamayacagini söylüyorum.

Yoksa tek sistem tarafindan verilen bir yasaklamada her zaman hata payi mevcut. Buna zaten bir itirazim yok.

TW'den kastiniz eger TeamViewer ise bu yüzden yasaklama almazsiniz.
"Kusursuz çalışmaz demiyorum"
"Hata olamayacağını söylüyorum"
Birisi "kararı verildiyse asla kaldırılmaz" yazan ama bir çok kez hatalı karardan kaldırılan VAC diğeri büyük ölçüde hile kullanan bir topluluğun hile mi, dürüst mü bilemeyeceğimiz oyuncularının bir kısmından oluşan "inisiyatif" kullanmaya dayalı bir sistem. Hile kullanmış/kullanmamış adam oyuna binlerce saatini veriyor, bir yerlere geliyor. Muhtemelen asla karşılaşmayacağı liglerdeki [legit olmayan hilelerin çoğunluğunun alt rütbelerde olduğunu düşünüyorum. Legit kullananlar zaten çoktan global oldu.] adamların hile kullanıp kullanmadığına karar verirken tam olarak nasıl bir perspektifte olduğunu bilemeyiz. Adamın keyfi kaçıksa "siLerim böyle işi" diyerek takır takır işaretleyebilir. Bu sizce yaşanması düşük bir ihtimal olan bir durum mu? Hileler olduğu gibi bir çok smurf olan alt liglerde "300-400 saati var bu kadar iyi oynayamaz" düşüncesi ile hile kararı verirse sizce bu doğru mu olur? Shift basmayı akıl edemeyenlerin yerini belirlediği için sürekli rapor yiyen bir adamın maçını müzik eşliğinde izleyen şahıs sizce ne görür? Artık oynamaya değer kişilerin %90'ı Faceit üzerinde olduğu için, kalan kitle olan hile hurda ile rütbe atlayıp müfettiş olan tiplerin insafına ve zekasına kalmak herhangi bir güven vermiyor bana.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı