Halter kilo ideali ve gereken kalori

taskspc

Decapat
Daha fazla  
İyi akşamlar & İyi günler 1.73 boyundayım 61 kiloyum Haltere gidiyorum ve antranmanımı sıkı yapıyorum. Yeni başladım kilo almam gerektiğini düşünüyorum abilerim de öyle. İhtiyacım olan kalorinin normal bir insan için 2200-2300 arası olduğunu söylediler orada 12 yıllık tecrübe milli takım filan bende ciddiye aldım ama ben halter gibi ağır bir spora başlamıştım çok da severek yapıyorum amacım günde 3200-4000 arası kalori almak. Bu sayede 72 kg olmayı filan düşünüyorum en azından. Halter hakkında önerisi olan veya beslenme vs. konularında önerisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar & iyi günler 1.73 boyundayım 61 kiloyum haltere gidiyorum ve antranmanımı sıkı yapıyorum. Yeni başladım kilo almam gerektiğini düşünüyorum abilerim de öyle. İhtiyacım olan kalorinin normal bir insan için 2200-2300 arası olduğunu söylediler orada 12 yıllık tecrübe milli takım filan bende ciddiye aldım ama ben halter gibi ağır bir spora başlamıştım çok da severek yapıyorum amacım günde 3200-4000 arası kalori almak. Bu sayede 72 kg olmayı filan düşünüyorum en azından. Halter hakkında önerisi olan veya beslenme vs. konularında önerisi olan var mı?

Beslenmede normal insan şu kaloriyi alır olayı yanlış. Metabolizma hızına kalbin ne kadar attığına ne kadar hareket ettiğine bağlı olarak değişir. Ha nasıl öğreneceğim doğru kaloriyi diyorsan örneğin kendine 2500 kalori belirle bu kalori hedefini 2 hafta uygula bak kilo alıyor musun ne kadar alıyorusn bunu sabah aç karnına yap. Bunu deneyerek ayda 3 Max 4 kilo alabiliceğin kaloriyi kendin için bulmuş ol. Kilo aldıkça kalorini de artırman gerekiyor kademeli olarak.

Beslenmede normal insan şu kaloriyi alır olayı yanlış. Metabolizma hızına kalbin ne kadar attığına ne kadar hareket ettiğine bağlı olarak değişir. Ha nasıl öğreneceğim doğru kaloriyi diyorsan örneğin kendine 2500 kalori belirle bu kalori hedefini 2 hafta uygula bak kilo alıyor musun ne kadar alıyorusn bunu sabah aç karnına yap. Bunu deneyerek ayda 3 Max 4 kilo alabiliceğin kaloriyi kendin için bulmuş ol. Kilo aldıkça kalorini de artırman gerekiyor kademeli olarak.

+Sporu direkt ağır ağır yaparak kendini yıpratma dozunda antrenman planına sadık kalarak yap.

+Sporu direkt ağır ağır yaparak kendini yıpratma dozunda antrenman planına sadık kalarak yap.
Zaten adamlar günde rutin yediklerimi sordular ona göre kalori hesaplaması yaptılar bu menü ile 1 aydır sabit kilodayım diyince ortaya aldığım kalori çıktı tabi bende nasıl kilo alabilirim onu merak etmiştim öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim. Kendimi pek yıpratmıyorum zaten sadece hareketi tükenene kadar yapıyorum gelişme olsun diye. Deadlift, kol, press, arka kol press, bilek, squat şeklinde. yediklerimede bakıyorum uykuma filan. Yardımların için sağoll. İlk hedefim kaloriyi bir denemek sonra bakıcam duruma 3500 sabit deneyeyim. Organlarıda çok yormamış olurum.

Geri
Yukarı