Hamilton - Toto Wolff - George Russel

2017 Vettel'in en iyi sürüş performansını gösterdiği sezonlardan biriydi Ferrari'deki en iyi sezonuydu. SF70H Vettel'in sürüş tarzına uyan Vettel ile bütünleşen müthiş bir araçtı. Bu aracın iki kusuru vardı biri dayanıklılık diğeri de motor gücü eksikliği. Tüm bu dezavantajlara rağmen o sezon harikulade bir Vettel vardı ve Hamilton'dan da daha iyiydi. O araçla Hamilton da şampiyon olamazdı. Ancak 2018 SF71H modeliyle HAM şampiyon olabilirdi zinde bir Vettel, hata yapmayan bir Vettel de olsa şampiyon olabilirdi. Sezonun ikinci yarısından itibaren Mercedes'in ciddi bir yükselişi vardı ama Vettel ve takımın strateji hataları da şampiyonluğun kaybedilmesinde büyük etken idi.

Bugün Sakhir pistinde Russell, Bottas'ın sadece 0.026 saniye gerisinde kaldı. İlk yarışı için gayet iyi bir sonuç. Bottas tek turda iyi bir pilot açıkçası Bottas'ın pole alacağını düşünüyordum ama arada bu kadar az fark beklemiyordum. Bana göre Russell daha iyi bir pilot, araca alışkın olmadığı için daha geride kalır diye düşünüyordum.

Bugün ayrıca Leclerc'in Q3 de attığı bir tur var inanılmaz, hayatının turunu attı. Mercedesleri geçti ilk hakkında sonra zirvede bıraktı, başka tur atmadı. O bile böyle bir tur attığına inanamadı.

Aitken de Latifi'yi az kalsın geçiyordu Latifi ucuz kurtuldu, ilk iki haklarda Aitken daha hızlıydı, son turda Aitken hata yaptı.

Tsonuda seneye geliyor, Haas yeni Magnussen'i buldu Mazepin. Bugün Mazepin kasap gibi sürdü buna rağmen nasıl hiç ceza almadı inanılır gibi değil. Diğer pilotların hayatlarını tehlikeye de attı. Ceza yemesi için birini öldürmesi gerek herhalde.

Mick Schumacher de 18. sıradan başlayıp 7. sırada yarışı bitirdi, en hızlı turu da attı, Ilott'a karşı puan kaybetmedi. F2 bu sene F1'den daha heyecanlı geçti.
Tsonuda seneye geliyor, Haas yeni Magnussen'i buldu Mazepin. Bugün Mazepin kasap gibi sürdü buna rağmen nasıl hiç ceza almadı inanılır gibi değil. Diğer pilotların hayatlarını tehlikeye de attı. Ceza yemesi için birini öldürmesi gerek herhalde.
Oh be haberi yeni okudum, Mazepin'e iki tane ceza verdiler yarışı 9. sırada tamamladı böylelikle, normalde Mazepin yarışı 3. sırada bitirmişti.

Maşallah dediğim 2 gün yaşamıyor, dün Max ve Charles için neler neler dedim şimdi ikisi birden yarış dışı. :D

2019 Monaco yarışında da Ferrari'yi sevmememe rağmen onu desteklemiştim, yarışı bitiremeyen tek sürücü Charles oldu. Bundan sonra Bottas'ı destekliyorum, Russell'a da yazık olmasın. 🤣

Podyum umarım Russell, Sainz ve Ricciardo üçlüsünün olur diyeceğim ama korkuyorum da... :D

Maşallah dediğim 2 gün yaşamıyor, dün Max ve Charles için neler neler dedim şimdi ikisi birden yarış dışı. :D

2019 Monaco yarışında da Ferrari'yi sevmememe rağmen onu desteklemiştim, yarışı bitiremeyen tek sürücü Charles oldu. Bundan sonra Bottas'ı destekliyorum, Russell'a da yazık olmasın. 🤣

Podyum umarım Russell, Sainz ve Ricciardo üçlüsünün olur diyeceğim ama korkuyorum da... :D
Bottas harbi şaka gibi. Russell'a da helal olsun diyorum...

Hâlâ Russell'ın bu performansını sona kadar devam ettirmesini beklemek lazım, hata yapmaz umarım. Russell'ı Max ve Charles'ın gerisinde görüyordum Lando ile birlikte, Russell ilk defa direksiyona geçtiği araba ile kazanırsa Bottas erken emeklilik açıklasın...

Hâlâ Russell'ın bu performansını sona kadar devam ettirmesini beklemek lazım, hata yapmaz umarım. Russell'ı Max ve Charles'ın gerisinde görüyordum Lando ile birlikte, Russell ilk defa direksiyona geçtiği araba ile kazanırsa Bottas erken emeklilik açıklasın...
Russell bana göre Leclerc ve Verstapoen ile aynı kumaşa sahip. 2018 F2'de takip etmiştim, dağlsm bir genç yetenek. Norris'ten de iyi bence.

Max'a yazık oldu 😔

Evet, hatta erken de frenledi, çünkü yarışı kazanma ihtimali olduğunu biliyordu.

Leclerc Sterimark GP'nin aynısını yaptı. Orada da Vettel'i biçmişti.

Üzüldüm üçüne de.

Yalnız bu kaza Avusturya'daki gibi değil, Charles bu defa iç tarafta gidiyor ama Perez soldan önüne kırıyor apexi kaçırmamak için. Charles'ın kaçabileceği alan yok, Mercedes ile takip mesafesini bırakacak kadar yavaşlıyor. Asıl suçlu RP sürücüsü bence.

Avusturya'da iç taraftan dalıyordu, curve üzerinden yükselip soldaki arabalara giriyordu. Bu defa solundaki araba gelip Charles'a çarpıyor.

Max'e yazık oldu, çarpışmadan kaçtı ama duvara çarptı.

Maşallah dediğim yine 2 gün yaşamadı... 😅 Bundan sonra Max, Charles, George ve Lando hakkında iyi bir şey söylemem. McLaren'a geldikten sonra Ricciardo için de iyi bir şey söylemem... :D

Neyse Perez'i de severim zaten, hakkı yenen sürücülerden. (Derim ve lastiği patlar...)

Yeni konular

Geri
Yukarı