Hamilton ve 8. Şampiyonluğu

Yarıştan önce kural varken yarışta uygulanmaması saçma oldu. Red Bull bunu önce fark etseydi Max 1. gelirdi büyük ihtimalle.

Red Bull bunu başından beri biliyordu zaten. Yani 30. turda fark ettiklerini düşünmüyorsunuz sanırım. Pist limitleri antrenman ve sıralama seanslarında uygulanırken, yarış esnasında uygulanmıyordu sanırım. Bunu FIA, yarıştan önce takımlara bildirmişti. Yani ortada gri bir alan yok.

Ancak Max, telsizden bunun illegal olduğunu düşündüğünü dile getirince, FIA'nın tutumu değişti ve takımlara hemen uyarı gönderdi.

Tam da o noktada oldu. Bu da FIA için başka bir utanç kaynağa. Bir yarışa X kural ile başlanmışsa, o kuralın değiştirilmemesi gerekirdi.
Bir rezillik daha, yarışın başlarında Lando da aynı taşma kuralını çok uyguladı mesela. RBR bunu fark edip Max'e aynı avantajı kullan talimatı verene kadar FIA'dakiler bu durumdaydı herhalde!

depositphotos_28934625-stock-illustration-cartoon-three-monkeys.jpg

Bir rezillik daha, yarışın başlarında Lando da aynı taşma kuralını çok uyguladı mesela. RBR bunu fark edip Max'e aynı avantajı kullan talimatı verene kadar FIA'dakiler bu durumdaydı herhalde!

Eki Görüntüle 945566

Charlie Whiting, Meksika 2016. FIA bu sporda hep birilerini tuttu ve hep bazı olaylara sessiz kaldı...

Max yarış öncesi bu kuralı ya anlamamış ya da duymamış. Max'e bu söylenene kadar bunun yasak olduğunu sanıyordu ama başka sürücüler çatır çatır kullanıyordu. Konuşmada yanlış hatırlamıyorsam "illegal olduğunu sanıyordum" dedi RBR bu avantajı kullanmasını söylediğinde.

Hamilton iyi pilot, bir yarış vardı ismini unuttum Charles Leclerc'e vermemişti yarışı. Çok kafa kafayalardı. Heyecanlı yarış idi.
Hamilton ve Leclerc arasında yakın çekişmeye sahne olup Hamilton'un Leclerc'in önünde bitirdiği bir yarış yok. 2019 sezonunda Monza ve SPA da Leclerc, Hamilton'un önünde yarışı kazandı. Bahreyn yarışında da Leclerc liderken güç ünitesi sorunu yaşayıp Hamilton ve Bottas'a geçildi.

Hamilton ve Leclerc arasında yakın çekişmeye sahne olup Hamilton'un Leclerc'in önünde bitirdiği bir yarış yok. 2019 sezonunda Monza ve SPA da Leclerc, Hamilton'un önünde yarışı kazandı. Bahreyn yarışında da Leclerc liderken güç ünitesi sorunu yaşayıp Hamilton ve Bottas'a geçildi.
Doğrudur hocam, ama ikisi arasında yakın çekişme olan bir yarışı hatırlıyorum. Hamilton öndeydi, Leclerc arkadaydı. Bir şeyler olmuştu ama dediğim gibi tam hatırlamıyorum. Cevapladığınız için teşekkür ederim.

Hamilton öndeydi, Leclerc arkadaydı. Bir şeyler olmuştu ama dediğim gibi tam hatırlamıyorum. Cevapladığınız için teşekkür ederim.
Rica ederim. Aralarında galibiyet için kıyasıya bir mücadele olup sonunda Hamilton'un önde kaldığı bir yarış yok maalesef dediğim gibi. 2019 yılında dediğim pistler dışında bir çekişme olmadı galibiyet için aralarında. Onlarda da Leclerc öndeydi. Tabii diğer türlü galibiyet dışında ikilinin mücadele ettiği yarışlar oldu yarışların belli kısımlarında normal olarak. 2019 ve 2020 Ferrari araçları Mercedes W10-W11 araçlarından çok gerideydi. Bu yüzden aralarında bir çekişme göremedik haliyle Mercedes çok baskındı. Yarışların belli kısımlarında ikisi arasında olan mücadeleler aklında kalmış diye sanıyorum. Onu da çok fazla göremedik o da ayrı bir konu.

Alir bence. Hamilton baska bir seviyede. Drive to Survive serisini bitirdim gece. Perez'in sonunculuktan gelip 1.olusunu gordukten sonra Perez'e cok fena isindim. Gonlum Perez ve RB'dan yana.

Geri
Yukarı