Hamilton mı Verstappen mi?

Max sürücü değil, torpille işe giren eli konsol kokan birisi. Sürüş tarzı tamamen evde arkadaşlarıyla oynayan cinsten. Ham ise yine yokluk görüp çabasıyla gelmiş birisi. Saygı olarak ondan daha önde. Şu pistlerde MSC ve kimi gibi insanları az gördü..

Önemli olan ve kayada giren kazanılan şampiyonluklar.

%100 Hamilton

Lewis Hamilton çaylak sezonunda 1 puanla şampiyonluk kaçırmış adamdır.

Max Verstappen isterse kariyeri boyunca 10.000 puan ve Hamilton'un 2 katı galibiyet alsın bu hiçbir zaman değişmeyecek.

Hamilton elindeki üstün araca rağmen keyfine göre yarışan adamdı. Verstappen ise tamamiyle kazanma ve rekor peşinde koşturulan bir proje.

Üstteki yorumları gördüm, nereden görsem tanırım F1'den hiçbir şey anlamayan adamı. Adam Hamilton'a araç şampiyonu demiş resmen ahaha :D adamın kariyerinde sürdüğü en kötü aracın 3. araç olduğu bir gerçek orası ayrı mesele. F1'de çok fazla iyi araç elde eden 2. pilotlar oldu, misal şu anda yarışan Lance Stroll. Adam bildiğin kötü bir sürücü, gerçekten parasıyla F1'de bulunan bir tip. Takım arkadaşı podyum alırken adam arkalarda sürünüyordu. Perez 2023'ün ortalarından önce gayet başarılı bir pilottu, cadde pistlerinde Daniel Ricciardo seviyesine gelmişti belki de. Ancak ne olduysa takım arkadaşı 25 saniye farkla 1. olurken kendisi Q3'e kalamıyordu. Hamilton çaylak yılında prime Ferrari ile kapışıyordu. Aracını kariyeri boyunca çok iyi değerlendirdi. Hamilton yetenekli ama ondan daha iyi en az 3 tane pilot bile sayabilirim. Hamilton kariyeri boyunca muhteşem şanslıydı ama çok iyi olduğu gerçeğini de değiştirmez. Keza Verstappen için de aynılarını söyleyebilirim, her ne kadar aracı şu an griddeki diğer tüm araçlara üstünlük sağlasa da kendisi zor yollardan geçti, emeksiz gelmedi. Adam zaten Red Bull'un gözde çocuğuydu o yüzden koltuğu sağlamdı. Verstappen yetenekli olmasaydı Perez seviyesinde yarışırdı zaten. Belki de bu kadar iyi olmasının sebebi babasının onu zor bir şekilde eğitmesi. Dediğiniz kadar yetenekli olmasaydı 2021'de Hamiltona karşı duramazdı bile. Abu Dabi'yi hiç konuşmayalım orada Mercedes haklı zaten. Ancak sezon boyunca Hamilton şampiyonluğu kaybetmesine yetecek kadar fazlaca hata yaptı. Sezon sonuna doğru Red Bull araç üstünlüğünü biraz sağlamıştı zaten. Verstappen hakkında sevmediğim tek şey sportmence davranmaması, pist üzerinde çirkefçe yarışıyor olması. Bu onu efsane yapmayacak bence. Sadece istatistik adamı yapacak. Daha büyükleri konuşacak olursak bu sporda Schumacher, Senna, Raikkonen, Alonso gibi isimler var. Bu saydığım her ismin Hamiltondan ve Verstappenden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Raikkönenin muhteşem adapte oluşu ve saf hızı, Sennanın inanılmaz Monaco turları, Schumacherin büyüklüğü, Alonsonun yaşlanmayışı ve saf gücü bunu kanıtlar zaten.

@birisi1256 Sorunun cevabı bence Hamilton. Daha temiz yarışıyor, aynı araçta Verstappen ile kapışır.

Son düzenleme:
Takım patronu olsam prime Hamilton'ı seçerdim çünkü daha sorunsuz. Yönetmesi daha kolay ayrıca daha az kaza masrafı çıkarıyor. :D

Seyirci olarak Verstappen diyorum. Pistte aşırı agresif sürücüleri izlemek beni her zaman daha fazla eğlendiriyor. Kafa kafaya mücadelede sonuna kadar yarışabildiğini de kanıtladı.

Geri
Yukarı