Hangi İnternet Servis Sağlayıcısını Tercih Etmeliyim?

2016 yılında TTNet'ten Türknete geçiş yaptım, bölgemdeki hat 36mbps desteklediği için 36mbps Download 3 Mbps Upload şeklinde bir hizmet aldım, son bir kaç aya kadar son derece memnundum fakat 2 aydır insanı kanser etmek dışında başka bir işe yaramıyorlar, her gün günde 8-9 kere internetim kesiliyor, kesintiler minimum 10-15 dakika sürüyor yani bir dizi, film ya da daha kötüsü rekabetçi bir oyun oynuyorsan zaten sinir krizi geçirmek için harika bir sebep, o nedenle artık her Türknet ismini duyduğumda kusmak istiyorum, yaklaşık 1 hafta önce 4-5 farklı internet sağlayıcısı ile görüştüm ve en uygun paketin Kablonet olduğuna karar verdim, Kablonet kendi altyapısını kullandığı için olduğum bölgeye 89 TL'ye 100 Mpbs download ve 5 Mbps upload verebileceklerini söylediler, yaptığım araştırmalar sonucunda yüksek bir çoğunluğun Kablonetten memnun olduğunu gördüm, müşteri hizmetleri son derece ilgili ve bilgili görünüyor, o nedenle şuan Kablonete geçiyorum, en azından bir problem olduğunda müşteri hizmetlerinde muhattap olabileceğin bir insan oluyor, müşteri hizmetlerinin olmaması çok büyük bir dezavantaj, en yakın arkadaşlarımdan birisi kendine Türknette muhattap bulamadığı için 5 dakikada çözülebilecek bir problem için yaklaşık 1.5 ay internetsiz kalmışt, sen sen ol Türknete geçme, bir süre sonra kanser olursun.

Yaşadığınız deneyim çok kötü tamam ama müşteri hizmetleri olup ta aynı şekilde uzayan bir sürü olay var. Şöylede bir şey var sorun altyapınızla ilgili ise teknik destek için Türk Telekom ekipleri geliyor bakıma bilerek ilgilenmeme durumları, bilerek hattı bağlamamaları gibi bir sürü durum gördüm ve duydum çevremden. Kendim içinde söylüyorum ilk bağlatırken Türk Telekom ekipleri gelmiş bina kablosunu bağlamadan gitmişlerdi gerekli porta. Daha sonra Türknet'in söylemesine göre kendi özel ekipleri geldi ve halletti. Bana pek Türknet ekibi gibi gözükmediler gerçi ama sorunum çözülmüştü 1 gün içerisinde. Tabi kötü olan kısımlar bulunduğunuz bölgeye göre artış gösterebilir. Evin konumu önemli bu konularda.

Yaşadığınız deneyim çok kötü tamam ama müşteri hizmetleri olup ta aynı şekilde uzayan bir sürü olay var. Şöylede bir şey var sorun altyapınızla ilgili ise teknik destek için Türk Telekom ekipleri geliyor bakıma bilerek ilgilenmeme durumları, bilerek hattı bağlamamaları gibi bir sürü durum gördüm ve duydum çevremden. Kendim içinde söylüyorum ilk bağlatırken Türk Telekom ekipleri gelmiş bina kablosunu bağlamadan gitmişlerdi gerekli porta. Daha sonra Türknet'in söylemesine göre kendi özel ekipleri geldi ve halletti. Bana pek Türknet ekibi gibi gözükmediler gerçi ama sorunum çözülmüştü 1 gün içerisinde. Tabi kötü olan kısımlar bulunduğunuz bölgeye göre artış gösterebilir. Evin konumu önemli bu konularda.
Edirnenin merkezinde oturuyorum, 50 metre karşımda devlet hastanesi bulunmakta, yaklaşık 10 tane arıza kaydı açtım bu 1, 2 ay içerisinde ve 1 kere bile geri dönüş yapılmadı, bu nedenle Türknetten tiksinir hale geldim.

Edirnenin merkezinde oturuyorum, 50 metre karşımda devlet hastanesi bulunmakta, yaklaşık 10 tane arıza kaydı açtım bu 1, 2 ay içerisinde ve 1 kere bile geri dönüş yapılmadı.

Garipmiş ama dediğim gibi bölge önemli benim bölgemde ilgi çok iyi gecenin 3'ünde göründüğü gibi cevap aldım destek kaydına. Türkiye'de her iş şans işi oldu resmen.

Garipmiş ama dediğim gibi bölge önemli benim bölgemde ilgi çok iyi gecenin 3'ünde göründüğü gibi cevap aldım destek kaydına. Türkiye'de her iş şans işi oldu resmen.
Bu nedenle Vodafone internete geçmeyi düşünüyordum 99mbps interneti 99tl'ye veriyorlar fakat ne yazık ki 5-6 ay önce kapımın önünden geçen Super Online fiber hattı daha aktif hale gelmemiş olması gerek ki en yüksek 50mbps verebileceklerini söylediler

Bu nedenle Vodafone internete geçmeyi düşünüyordum 99mbps interneti 99tl'ye veriyorlar fakat ne yazık ki 5-6 ay önce kapımın önünden geçen Super Online fiber hattı daha aktif hale gelmemiş olması gerek ki en yüksek 50mbps verebileceklerini söylediler

24 mbit alıyorum bana yetiyor. 50 olsa uçarım heralde :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı