Hangi lisede okumalıyım?

CagriYavan7

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben şu anda Anadolu lisesindeyim ama mesleğe nakil yaptırdım. Şu anda 10. sınıfım eski okulum meslekti ve aynı eski okuluma geçiş yapmak istiyorum. Bilişim bölümü ama kararsızım ben İngilizce öğretmeni olmak istiyorum. Şu anki okulda devlet kitabından işliyoruz İngilizce dersin ama şu an nakil yaptırdığım okulda A2 kitap ile görüyorduk ama orada meslek kararsızım. Şu anki Anadolu lisesinde sorumluluk sınavlarım var Almanca'dan. Almanca'da da bilmem yani düşüncelerinizi yazarsanız iyi olur. Siz ne düşünüyorsunuz? Hepinize teşekkürler.
Ve bir sorum daha var mesleğe geçersem şu anki sorumluluk sınavlarım gider mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek lisesine gitmek tamamen saçmalık ama memleket "ara eleman, ucuz işçilik" diye yanıp tutuştuğu için herkes bunun iyi bir seçenek olduğunu düşünüyor fakat üniversite düşünen (maddi durumu da pek iyi olmayan veya kötü olan) biri için büyük dezavantajları var. Şahsi önerim; Anadolu lisesine devam edin. Çok arzu ediyorsanız bitirince MYO ile yine benzer alanda çalışırsınız ama o zamana kadar sınava hazırlanmak ister, üniversite düşünürseniz en azından işiniz daha kolay olur. Eskiden MTOK falan vardı onlar da kaldırıldığı için 4 senenizi boşuna tüketmeyin ki zaten bilişim düşünüyormuşsunuz.
Not: Geçtiğin lisede olan zorunlu derslerden sorumlu, olmayanlardan muaf olursun ama yine bir yönetimi arayıp sormakta fayda var.

Anladım peki mesleğe geçersem bu Anadolu lisesinden kalan sorumluluk sınavlarım gider mi bu arada sorumluluk sınavları nakil oldum diye var 9.sınıf için ama görmedim o dersler.
Meslek lisesine gitmek tamamen saçmalık ama memleket "ara eleman, ucuz işçilik" diye yanıp tutuştuğu için herkes bunun iyi bir seçenek olduğunu düşünüyor fakat üniversite düşünen (maddi durumu da pek iyi olmayan veya kötü olan) biri için büyük dezavantajları var. Şahsi önerim; Anadolu lisesine devam edin. Çok arzu ediyorsanız bitirince myo ile yine benzer alanda çalışırsınız ama o zamana kadar sınava hazırlanmak ister, üniversite düşünürseniz en azından işiniz daha kolay olur. Eskiden mtok falan vardı onlar da kaldırıldığı için 4 senenizi boşuna tüketmeyin ki zaten bilişim düşünüyormuşsunuz.
Not: Geçtiğin lisede olan zorunlu derslerden sorumlu, olmayanlardan muaf olursun ama yine bir yönetimi arayıp sormakta fayda var.

Hocam şu an 10.sınıftayım şu anda bulunduğum okulu sevmiyorum ve İngilizce eğitimi iyi sayılmaz ama zaten meslek lisesi eski okulum yani biliyorum orayı bir bilgim ortamım var bir de zaten istediğim meslek lisesi diğerlerine benzemiyor iyi bir eğitim var puanının da yüksek olmasından dolayı.

İngilizce öğretmenliği istiyorsan neden mesleğe geçtin sırf Almanca var diye mi? Meslek liseleri sana iş garanti eder, hiçbir mesleğin garantisi yoktur bazılarının var tabii ama meslek lisesinde okursan bir garantin olur. Evet puanı az diye serseri çocuklarla dolu ama cidden çok iyi bir lisedir ne derler dışarıdan göründüğü gibi değil yani küçümseme. Orada ki çocuklara bakma mesleğine bak sonuçta oraya ne için gidersin bir şeyler öğrenebilmek için değil mi okul sonuçta.

İngilizce öğretmenliği istiyorsan neden mesleğe geçtin sırf Almanca var diye mi? Meslek liseleri sana iş garanti eder, hiçbir mesleğin garantisi yoktur bazılarının var tabii ama meslek lisesinde okursan bir garantin olur. Evet puanı az diye serseri çocuklarla dolu ama cidden çok iyi bir lisedir ne derler dışarıdan göründüğü gibi değil yani küçümseme. Orada ki çocuklara bakma mesleğine bak sonuçta oraya ne için gidersin bir şeyler öğrenebilmek için değil mi okul sonuçta.

Hocam mesleğe sadece nakil başvurusu yaptım bilişimi çok seviyorum zaten eski okulum serseri çocuklar falan pek yok biliyorum eski okulum olduğu için ama İngilizce öğretmenliği de istiyor bir yanım ne yapacağımı bilmediğim için buraya konu açtım zaten cuma açıklanıyor sonuçlar o zamana kadar vaktim var o yüzden herkese sormak istiyorum.
Arkadaşlar bir de nakil alırsam eski sorumluluk sınavlarım gider mi yeni okulda o dersler yok.

Geri
Yukarı