Hangi Marka GTX 970 Alınmalı?

Neye göre Asus bu kriterin dışında kalıyor? Paylaştığın testlerden de anlaşılacağı gibi, Zotac gayet güzel bir işçilik yapmış.

Gayet güzel işçilik çıkardığı yok. Testlere daha dikkatli bakınız. Klasik Zotac kurallarından biri. Daha az sıcaklık, 3 fan ve daha gürültülü ses. Üstelik boşta iken bile diğer modellere göre (GTX980 referans tasarımdan bile daha sesli) 20 dbA daha sesli.

Yukarıda attığım testte Strix modelinin diğer modellere oranla daha geride kaldığını görebilirsiniz.

Asus kalitesinden bahsediyoruz. Ne konuda geri kalmış çok merak ediyorum?
Sesi o kadar çok sorun etmişsin ki, kasada sanki ses yapan tek parça ekran kartı.
20 dbA daha sesli olduğunu nerede gördün? Link atarsan iyi olur. Bu değer çok yalan geldi bana.

Soğutma konusunda MSI, Gigabyte ve EVGA ekran kartlarının gerisinde. ASUS artık bir gelenek değil ve diğerlerinin gerisinde. Konu içerisinde attığım resimlerden bakabilirsin.

Elbette sadece ekran kartı değil fakat Zotac, markasının hakkını veremiyor. Üstelik gidişatı da kötü. GTX 900 serisi ile bu sorunu da çözeceğe benzemiyor.

Tabi ki atarım. Buyrun :)

Zotac GeForce GTX 970 AMP! Extreme Edition review: GTX 970 for overclockers - Cooling, noise levels, and power consumption
| Hardware.Info United Kingdom

Asus firması sessiz çalışıyor ve tasarımı güzel. Msi alamaz ise gigabyte veya asus alsın. Evga'da geride. Testlere göre geri kalsa da bu fark hissedilmez.

Asus konusunda evet, testlere göre ufak farklar var. Burası doğru. Ama Asus bir gelenek ve şahsen Türkiye pazarına en çok önem veren markalardan biri. Asus, Evga, MSI, Zotac, (Extreme ailesi) Giga denk markalar. Ufak tefek farklar dışında oldukça iyiler hepsi. Zotac ses konusunda şaşırttı beni. Ama onun haricinde bir eksisini göremedim. :) Müzik dinlerken, oyun oynarken zaten o ses duyulmaz. İsteyen 4 derece daha serin çalışan, ama daha sesli olan ve bellek- çekirdek hızları daha yüksek, tasarımı (bence) çok daha güzel olan Zotac, isteyen o 4 derece yerine daha az sesi tercih edip MSI, Giga, Asus, Evga alır. ;) Ben sıcaklığı düşünürdüm. Ayrıca tasarımı çok süper. Bellek-çekirdek hızları daha yüksek. Zotac'ın ses konusu haricinde hiçbir eksisi yok. :)

Artık Ankara'da stokta bulabilsem farketmez hangisi olursa alacağım niye yok bu kart ortalıkta arkadaşlar ya? Diğer kartları eritmeye mi çalışıyorlar baktılar 970 peynir ekmek gibi gidiyor.

Zotac'ın birden fazla fiyaskosundan sonra, GTX900 serisinde tercih edilmeyeceğini bilen bilir.

Fakat ben bu ürünler arasında tam takım testleri görmeden inanmak istemiyorum. Her inceleme sitelerinde farklı değerler, farklı sonuçlar çıkıyor.

Daha önce hiç Gigabyte kart şöyle sorun çıkardı, yok çok ısınıyor gibi bir şey duymadım. Gerçekten ekran kartı konusunda Gigabyte çok iyi iş çıkarıyor. Tavsiye ederim fakat Msi alırsanız da kesinlikle pişman olmazsınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı