Hangi mesajlaşma uygulamasını kullanıyorsunuz?

Ciusance

Hectopat
Makaleler
4
Bildiğiniz gibi WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenler 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren WhatsApp'i kullanamayacak.

Peki siz şu an hangi mesajlaşma uygulamasını kullanmaktasınız? Hala WhatsApp mi, yoksa başka mesajlaşma uygulamalarını mı?

Biz sınıfça Telegram'a geçmeye karar verdik, iyi ki de geçmişiz. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Signal + telegram ve büyük ihtimalde öyle kalacak arkadaşlarla Discord kullanıyorum geyik muhabbeti için.

Whatsapp zaten verilerimizi millete yolluyordu şimdi iyice resmileştirmek istemiş işi , caminin minaresini çalan kılıfını uydurur hesabı.

Yazın DGS ve YKS'den sonra bilgisayar mühendisliği tutuncada muhtemelen kendi özel sohbet uygulamamı yazar aile içinde kullanırım.

Bildiğiniz gibi WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenler 8 şubat 2021 tarihinden itibaren WhatsApp'i kullanamayacak.

Peki siz şu an hangi mesajlaşma uygulamasını kullanmaktasınız? Hala WhatsApp mi, yoksa başka mesajlaşma uygulamalarını mı?

Biz sınıfça Telegram'a geçmeye karar verdik, iyi ki de geçmişiz. :)

Telegram kadar kullanışlı bir uygulama kullanmadım. Şu an Telegram kullanıyorum.

Bu WhatsApp neden bu kadar abartıldı? Klasik bir kullanıcı sözleşmesi değil mi? Devlete gidicekse ne olmuş yani mesajlar? Bana abartı gibi geldi.

Olay sadece devlet değil , senin ses , fotoğrafların , videoların , yazışmaların 3. parti aracı şirketlere satılacak ve bunlar üzerinden yapay zeka ile reklam sunulacak peki diyelim ki bir siber saldırı oldu ve bu veritabanı patlatıldı.

Senin sesini işleyip yapay zeka ile banka güvenlik uygulamalarında güvenlik işlemlerini bir anda bypass edebilirler sonra kartından x kadar meblağ çekilmiş neden çekilmiş diye bakarsın üzerine bir bardak soğuk su içtiğinle kalırsın. Kişisel veri özgürlüğünüzü ve güvenliğinizi lütfen iyiliğiniz için asla küçümsemeyin.

Şimdilik WhatsApp. Bakalım, daha karar veremedim. BİP yüklü. Bir de Viber vardı. Belki denerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı