Hangi program ile yazılıma başlanmalı?

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
Ben siber güvenlik alanında ilerlemek istiyorum. Evdeyiz malum. Ne yapmalıyım? Hangi programa ihtiyacım var? Eğitim alınır mı yoksa kendim öğrenebilir miyim?
Anti-hacker gibi olmak istiyorum. Şirketlerin datasını korumak. Düşüncelerinizi bekliyorum.
Sistemim iyi zaten.

Ben siber güvenlik alanında ilerlemek istiyorum. Evdeyiz malum. Ne yapmalıyım? Hangi programa ihtiyacım var? Eğitim alınır mı yoksa kendim öğrenebilir miyim?
Anti-hacker gibi olmak istiyorum. Şirketlerin datasını korumak. Düşüncelerinizi bekliyorum.
Sistemim iyi zaten.
Bence Python kodlama ile başla. Kali de Python kullanıyor hem.

Siber güvenlik sistemi diyorsan Kali veya Parrot kullanmalısın. Kali'yi öneririm. Bir de kendin öğrenemezsin, Udemy eğitimleri var. Birkan Tekkan'ın eğitimlerini beğeniyorum ben. Ama araştırmayı seversen eğitim yerine kendin öğren.

Bence Python kodlama ile başla. Kali de Python kullanıyor hem.

Siber güvenlik sistemi diyorsan Kali veya Parrot kullanmalısın. Kali'yi öneririm. Bir de kendin öğrenemezsin, Udemy eğitimleri var. Birkan Tekkan'ın eğitimlerini beğeniyorum ben.

O zaman sanal makine kurup Kali indireyim. O eğitimler ücretsiz mi? Bir de, kendimi iyice geliştirdikten sonra nasıl iş bulacağım?

O zaman sanal makine kurup Kali indireyim. O eğitimler ücretsiz mi? Bir de, kendimi iyice geliştirdikten sonra nasıl iş bulacağım?
Ücretli eğitim de var ücretsiz de. Birkan Tekkan ücretsiz yapıyordu ama biraz basit anlatıyor. ücretli kaynaklar daha iyi olabilir.

İş bulmak için LinkedIn gibi sosyal mecralarda profil oluşturmalısın.
LinkedIn de üniversite eğitimi olan öne geçer bu arada. Üniversite diploman var mı?

Ya üniversite okuyup iş arayacaksın ya da çok iyi bir proje geliştirip öyle başvuracaksın. Üni. yolu daha iyi olur bence.

Ücretli eğitim de var ücretsiz de. Birkan Tekkan ücretsiz yapıyordu ama biraz basit anlatıyor. ücretli kaynaklar daha iyi olabilir.

İş bulmak için LinkedIn gibi sosyal mecralarda profil oluşturmalısın.
LinkedIn de üniversite eğitimi olan öne geçer bu arada. Üniversite diploman var mı?

Ya üniversite okuyup iş arayacaksın ya da çok iyi bir proje geliştirip öyle başvuracaksın. Üni. yolu daha iyi olur bence.
Lise 1 de okuyorum.

Lise 1 de okuyorum.
O halde şimdilik derslerine bir şekilde asıl, iyi bir üniversitenin bilgisayar mühendisliğini/bilgisayar bilimlerini kazan. Zaten orada ihtiyacın olan bilgisayar, algoritma ve programlama altyapısını verecekler. Üniversite hayatın boyunca ek olarak siber güvenlik ile de ilgilenebilirsin. Birbirlerine muhakkak kolaylık sağlayacaklar.

Mezun olduktan sonra iyi bir üniversitede okuduysan hem diploman hem de bu alanda yaptığın çalışmalar seni iş bulma ve profesyonel hayatta öne çıkarır.

Yeni konular

Geri
Yukarı