Yazılıma hangi dil ile başlanmalı?

Konuya katkısı olmayan gereksiz yorum yazmayın lutfen. İnsan sonradan araştırmacı olabilir. Misal ben GNU/Linux dunyasinda arastirmaci olmayi ogrendim, yazilim ile devam etti. Normal hayatimi da degistirdi yani, böyle çöp yorum atacaginiza tavsiye verin genclere.
Yorumda sıkıntılı bir taraf yok, eğer araştırmacı değilse de o yorumu gördükten sonra aklının başına gelmesi gerekir zaten. Aklı yine başına gelmezse yazılımcı olamaz argümanı doğru çıkar. Herkes yine depar atar gibi rastgele dil önermiş. Artık alan belirlemeden dil önerilmez yazmaya bile üşenir oldum.

Yorumda sıkıntılı bir taraf yok, eğer araştırmacı değilse de o yorumu gördükten sonra aklının başına gelmesi gerekir zaten. Aklı yine başına gelmezse yazılımcı olamaz argümanı doğru çıkar. Herkes yine depar atar gibi rastgele dil önermiş. Artık alan belirlemeden dil önerilmez yazmaya bile üşenir oldum.

Zaten biraz aşağı inince açılmış yüzlerce aynı konu var. Daha bunları göremeyen biri yazılımda gram ilerleyemez ancak bir hevesle başlamış olur o kadar. Sonra bırakır zaten.
Bu onlardan sadece birkaçı:

Adsız.png

@Blainetecc

.
Merhaba, yazılım öğrenmek istiyorum ve 16 yaşındayım, sizce hangi dil ile başlamalıyım? Pek bir bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
Scrach veya HTML veya Batch. Playlist yazarak ta olabilir..
Veya bulabildiğin her hangi bir kaynaktan da olabilir. Ama başkalarına sorarak asla başlayamazsın. Her kafadan farklı bir ses çıkar ve kafan karışır.

Bence C ile temeller atılmalı, sonra isteğe yönelik bir dil ile devam edilmeli.
O arada temel bilgisayar çalışma mantığı, işletim sistemlerine dair temel bilgiler falan derken bayağı bir şey öğrenirsin arklan sağlam olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı