Rehber Hangi RX 550 modeli alınmalı?

Seçim senin, 1.5 lira 1050 Ti için iyi bir rakam mevcut piyasada. 1650 bile olmuş 2500. 600 lira RX 550 için fena olmayan bir rakam, performansı yeter dersen al gitsin. Zaten stoklar düzelir düzelmez farklı bir karta geçersin diye tahmin ediyorum.

Konuyu okudukça RX 550 alasım geldi ya...

Forum adına teşekkür etmek lazım. 2021 yılında bu kartları konuşmak üzücü ama anormal bir durum olduğu için her bilgi değerli.
Böyle farklı farklı olan kartlar için aslında ayrı ayrı rehber lazım. Mesela RX560 bundan beter durumda, biraz araştırayım dedim belki onu da eklerim diye, içinde ben bile kayboldum. Bulunamazlık ayrı mesele, mesela Biostar sitesinde bile bilgi vermemiş, 1024/896 yazıp geçmiş. Bunlar harici de bir sürü ekran kartı var farklıları olan. 1050 3GB var, 1060 3GB ve 1060 5GB var, P106-100 var, RX570D var, 1650 D6 var, 1030 D4 var, TU104 2060 var... Bu tip kartlara talep yoğun olursa rehber hazırlamayı düşünüyorum.
@The Man From E.A.R.T.H.
Kusura bakmayın, uyarı yemiştim 1 günlük. Bu sebeple mesaj yazamadım.

Rehber için teşekkürler, tek tek okudum hepsini.
Şu dikey montajla 10 derece düşüren "PC Wizard" yüzünden mi hocam?

''Konu dışı'' kategorisindeki konuya bakabilirsin. Gerekli açıklamayı yaptım orada.

RX 560 vs RX 460 gelirse de güzel olabilir.
Onlarda kayboldum hocam, 1 saati aşkın bakmadığım yer kalmadı, buna rağmen adamakıllı bir bilgi edinemedim.
Bu farklılıklardan ayrı olarak sizce rehber olarak bir database oluşturmak nasıl olur? Mesela atıyorum RTX 3070 özelinde Türkiye piyasasında olan tüm 3070'lerin saat hızları, boyutları, TDP'leri ve yaklaşık soğutma performanslarına göre sıralanıp bir tablo halinde olmaları güzel olur mu acaba?

Bu farklılıklardan ayrı olarak sizce rehber olarak bir database oluşturmak nasıl olur? Mesela atıyorum RTX 3070 özelinde Türkiye piyasasında olan tüm 3070'lerin saat hızları, boyutları, TDP'leri ve yaklaşık soğutma performanslarına göre sıralanıp bir tablo halinde olmaları güzel olur mu acaba?
Çok iyi olur. Yabancı forumlara bakmamıza gerek kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı