Hangi spor tercih edilmeli?

Brazen

Decapat
Ben 16 yaşındayım. Kilom 50 boyumda 173 cm. Kaburgalarım sayılacak derecede zayıfım. 1 sene önce 55 kiloyken bu sene ölçtüğümde 50 kilo çıktım. Sırf çok zayıfım diye günde 4 öğün yemeye başladım ama yine de kilom değişmedi. Genel olarak oyun bağımlısı olduğumdan dolayı evde hareket edemiyorum. Sadece okuldan gelirken yürüyerek yokuş çıkıyorum. Tek hareket ettiğim zaman bu yani. Aynı zamanda inanılmaz güçsüzüm neredeyse hiç Kasım yok. Sınıfın en güçsüz erkeği benim. Kavgacı bir yapım yok ama yine de bazen kendimi savunmam gerekti. Bundan 3 sene önce tekvandoya gittim ve kırmızı kuşağa kadar çıktım. Tabii çocuklukla sporun ne kadar önemli olduğunu kavrayamadım ve tekvandodan hep kaytardım. Korona çıktıktan sonra tam 9 ay evden çıkmadım sürekli PC başında kaldım. Bu yüzden omuriliğim bile yamulmuş olabilir. Bundan 6 ay önce de doktora gittim tiroitlerime baktırdım ama normal çıktı. Spora başlamak hiç istemiyorum oyun oynamak daha mantıklı geliyor ama mecbur yazın spora gideceğim. Ne yapmam lazım? Hangi sporları tercih etmem gerek?

Spor salonuna gidip body çalışman daha iyi olacaktır. Hem daha oturaklı gözükürsün hem iyi vakit geçer.

Geri
Yukarı