Rehber Hangi SSD neden alınmaz?

Benim için tecrübe daha ön planda. Emeğine sağlık ama birçok farklı marka SSD kullanmış biri olarak özellikle SanDisk konusunda katılamayacağım. Ben bu SSD öneririm.
Ek olarak Crucial SSD sıcak çalışıyor klişesi var bu da tam doğru değil zira Samsung 860 EVO ile aynı sıcaklıkta.

Benim için tecrübe daha ön planda. Emeğine sağlık ama birçok farklı marka SSD kullanmış biri olarak özellikle SanDisk konusunda katılamayacağım. Ben bu SSD öneririm.
Ek olarak Crucial SSD sıcak çalışıyor klişesi var bu da tam doğru değil zira Samsung 860 EVO ile aynı sıcaklıkta.

Maalesef sonuçlar ve kullanıcı deneyimi sizin dediklerinizi tutmuyor.

Maalesef sonuçlar ve kullanıcı deneyimi sizin dediklerinizi tutmuyor.

Ben kullanıcıyım sen kullanıcıların sözünü buraya iletensin. Ben memnunum. Ürünü alıp kullanmış biri olarak öneriyorum.

Bu forumun nasıl ilerlediğini ben çok iyi biliyorum. Burada birkaç kişi inceleme yapıyor sadece gerisi onların söylediklerini yıllarca savunuyor sadece. Örneğin düne kadar Sharkoon PSU öneriliyordu en son bir inceleme yapıldı şimdi herkes çöp diyor.

Ben teknik destek için buradayım marka ve model önerilerine aldırış etmiyorum pek. Çünkü gerçekten kullanmış deneyimlemiş kişi sayısı yok denecek kadar az. Herkes bir alt konudaki arkadaşın sözlerini kopyala yapıştır edesıyla foruma dağıtıyor.

Yukarıdaki arkadaşta memnun mesela SanDisk'ten.
Ne yapacağız şimdi? Senin için SanDisk alınabilir olması için hangi kullanıcın memnun olması lazım?

Çünkü gerçekten kullanmış deneyimlemiş kişi sayısı yok denecek kadar az.

Ben birçok ürün deneyimledim denettirdim ve arkadaşlardan falan da denemişliğim var.

Burada birkaç kişi inceleme yapıyor sadece gerisi onların söylediklerini yıllarca savunuyor sadece. Örneğin düne kadar Sharkoon PSU öneriliyordu en son bir inceleme yapıldı şimdi herkes çöp diyor.

Evet bir konuda haklısın bazıları biri söz söylüyor daha araştırmadan aynı lafı diyor. Bende köküne kadar araştıran değilim(bazı konular dışında)ama sonuçta araştırırım. Ayrıca Sharkoon SHP650 V2 modeli normaldede kötüydü zaten hatta bizzat şu an onu kullanıyorum evet kötü bir PSU kendisi.

Yukarıdaki arkadaşta memnun mesela SanDisk'ten.
Ne yapacağız şimdi? Senin için SanDisk alınabilir olması için hangi kullanıcın memnun olması lazım?

Sorunlar, hatalar ve müşteri memnuniyetsizliği yüzünden önermiyoruz. Mesela bana bilmem kaç tane saılmış 870 EVO'dan sorun çıkan göster kalite işte budur. Mesela SanDisk SSD Plus ve 870 EVO ikisi de 100.000 adet alınsın SanDisk'lerin 30.000-40.000'i sorunlu ise Samsung'ta ise sadece 5-10 tane ya çıkıyor ya çıkmıyor. Anlatmak istediğim hata sorun oranı en düşük SSD önerdiklerim. Umarım anlamışsınızdır ne demek istediğimi.

480 kioxia kullanıyoruz 2 ayrı bilgisayarda, sorunsuz takılmasız ve hız değerleri olması gerektiği gibi gözüküyor, ama elbette şans işi, istatiktiksel olarak en vasat en bozulan vs. ssd'yi alırsınız 10 yıl sorunsuz kullanırsınız, bozulmayanı denk gelmiştir. tamamen şans

480 Kioxia kullanıyoruz 2 ayrı bilgisayarda, sorunsuz takılmasız ve hız değerleri olması gerektiği gibi gözüküyor, ama elbette şans işi, istatiktiksel olarak en vasat en bozulan vs. SSD'yi alırsınız 10 yıl sorunsuz kullanırsınız, bozulmayanı denk gelmiştir. Tamamen şans

Aynen öyle. Bazısı geliyor diyor ki benim SSD Plus var ama hiçbir sorunu yok tamam olmayabilir fakat olabilir de tamamiyle şans. Tekrar diyeceğim mesela her iki SSD yani Samsung 870 EVO ve SSD Plus 100.000 tane alınıyor Samsung'ta sorun çıkan 10 tane ya olur ya olmaz ama SSD Plus'ta 40.000-50.000 en azından 1 kere sorun yaşamıştır.

2-Adata SU630&SU650:

Bütün GB modelleri kötü.

Birçok konuda çöp SSD olduğunu söyleyen SU630 ve SU650 :). Alanların %60-%70'ı şikayetçi.
Başlıca sorunlar:
1-anormal okuma yazma hızları(çok olası). Aynı SSD Plus da olduğu gibi hatta daha kötü.
2-ısınma problemi(çok nadir)
3-sistemde kilitlenme donma vb. sorunlar.
4-mavi ekran, Windows 11 de siyah ekran hataları.
5-fiyatını hak etmiyor.

Adata SU630 o kadar sorunlu değil. Ben 1 yıldır kullanıyorum her oyunu Max 45 saniyede açıyor. Bazen yer sıkıntısı çeksem de format atınca düzeliyor.
8-Turbox:

Örnek vermek veya söylemek ondan bile üşeniyorum. Artık siz tahmin edin Turbox ne kadar güzel bir SSD. :D

Hadi acıdım birkaç örnek vereyim. :D

Turbox veletlerin dünyası... :D

Turboxcular "bilgisayardan anlıyorum" deyip "1650 mi 3090 mı" sorusuna 1650 diyen tiplerdir.

Adata SU630 o kadar sorunlu değil. Ben 1 yıldır kullanıyorum her oyunu Max 45 saniyede açıyor. Bazen yer sıkıntısı çeksem de format atınca düzeliyor.

Turboxcular "bilgisayardan anlıyorum" deyip "1650 mi 3090 mı" sorusuna 1650 diyen tiplerdir.

Max 45 saniye sorun işte. 😀

Tamamen bana bedava gelen bir Turbox SSD var elimde. KTA320 model kodlu olan. :D
Öncelikle SSD'yi kullanalı 1 sene oluyor ve sadece dual boot için kullanıyorum.
Sağlık değeri yüzde 98 civarında takılıyor, SATA III hızında ortalama olarak 350 MB/s okuma, 280 MB/s'de yazma hızı var, yine de bir HDD'den iyidir ama ben bu merete para vermem kesinlikle. Ayrıca gerçekten çok ısınıyor. Özellikle Windows kurulumu yaptıktan sonra 65 derecelere kadar çıktı. Ayrıca dışı kırılacak gibi, aşırı dandik. Ben önermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı