Hangi uzantıları kullanıyorsunuz?

alper9335

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Böyle bir konu açmak istiyorum. Eminim herkesin işine yarayacak uzantılar çıkacaktır. Böylelikle herkes hoşuna giden ve ihtiyacı olan uzantıları eklemiş olur. Ayrıca uzantının ne işe yaradığını da yazarsanız çok iyi olur.
Ben başlayayım;

Adblock Plus: Reklamları engellemenizi sağlayan bir uzantı.

Ultrasurf: VPN tarzında bir uzantı. Zenmate'den çok daha işlevsel ve kullanışlı bence.

Unwanted Twitch - Twitch'te görmek istemediğim yayıncılar ve oyun kategorilerini gizlemek için.
Google Translate - Çeviri
Adguard - Maalesef istemeyerek kullanıyorum.
Stylish - Google, Fb, vb birkaç sitenin koyu modu için

uBlock Origin: Reklamları engellemek

Enchancer for YouTube: YouTube'da renkleri değiştirmek ve reklamları engellemek gibi bir çok işlevi olan bir eklenti.

Brave tarayıcısının kendi reklam, izleyici ve gizlilik koruması sağlayan uzantısını kullanıyorum.
Brave uzantısın da kozmetik süzgeç olmadığından, reklam engelleme ayarını kapatıyorum. Harici bir uzantı kullanıyorum.
  • Lightshot - Ekran görüntüsü alma uzantısı.
  • Dark reader - Tüm siteler için koyu tema sağlayan uzantı.
  • Nano adblocker ve Defender - Reklam engelleme uzantıları.
  • Poper blocker - Açılır pencere engelleme uzantısı.
  • BetterTTV - Twitch arayüzüne daha fazla özellik sunan uzantı.
Screenshot_1.png
Dark reader uzantısını herkese tavsiye ederim. Koyu teması olan siteler de devre dışı bırakabilirsiniz.
Koyu teması olan sitedeyken uzantı simgesinden, sol üstteki site adına tıklayarak siteyi hariç tutulanlar listesine ekleyebilirsiniz.

Screenshot_2.png

@Ronoa9 Windows 10 koyu tema olarak kullanırsan. Chrome arayüzü tamamen koyu bir hale geliyor.
Ayrıca özelleştirilebilir sayfasını kullanırsan, harici temalara ihtiyacın kalmaz.
Ayrıca Brave, Opera, Chromium Edge tarayıcıları, chromium sunduğu koyu tema için ayar sunuyor. Yani bu tarayıcılar da Windows 10 beyaz tema olarak kullanırken, tarayıcıyı tamamen koyu kullanabilirsin.

Son düzenleme:
Benimki biraz fazla :D
Twitch FullScreen Plus: Twitch tam ekranda chat'te çıkıyor
Google Mail Checker: Tıklıyınca Direkt Mail'e giriyor
eBay for Chrome: Hızlıca eBay'den arama yapıyor
Social Blade: Youtube İstatistikleri
Weather: Hava durumu
McAfee WebAdvisor: Site raporlarını gösteriyor (tehlikeli olup olmadığını'da)
Free Vpn: Arada Spotify'da VPN sayesinde ülke değiştirip Türkiyede açık olmayan şarkıları dinliyorum
Adblock Plus: Reklamları Engelliyor
Dark Reader: Sitelerde karanlık moda geçiyor
Chrome UA Spoofer:Bazı sitelerde eski temalarına geçiş yapıyor.
Ekran Alıntısı.JPG

Pop-Up Blocker for Chrome: Ekran'da açılan reklam yada zararlı sitelerin sekme açmasını engelliyor, sekme açarken siz tıklamadıkça otomatik sekme açılmıyor.

Video Blocker: YouTube istemediğim kanalları blokluyorum ve o kanalların videoları gözükmüyor.

Geri
Yukarı