Hard disk kendini kapatıyor

Sydraaa

Hectopat
Yer
Bursa / Eskişehir
Daha fazla  
HDD kendini kapatıyor. Belirli aralıklar ile değil ama bazen 5dk, bazen 5saat, bazen 10 dakika... Belirsiz aralıklar ile kapanıyor. Dersin ortasındayım tak gidiyor. HDD kendini kapattığında klavye monitör klavye ve mouse ışıkları gidiyor, kasadaki fanlar hala çalışıyor. Power tuşunun ışığı yanıyor, üstündeki HDD lambası dönüyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Ekleme yapıyorum, birkaç programdan şuana kadar 38 derece gördüm. Tam dikkat etmedim mi bilmiyorum ama en son gördüğüm ısı 38 idi.

HDD kendini kapatıyor. Belirli aralıklar ile değil ama bazen 5dk, bazen 5saat, bazen 10 dakika... Belirsiz aralıklar ile kapanıyor. Dersin ortasındayım tak gidiyor. HDD kendini kapattığında klavye monitör klavye ve mouse ışıkları gidiyor, kasadaki fanlar hala çalışıyor. Power tuşunun ışığı yanıyor, üstündeki HDD lambası dönüyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Ekleme yapıyorum, birkaç programdan şuana kadar 38 derece gördüm. Tam dikkat etmedim mi bilmiyorum ama en son gördüğüm ısı 38 idi.
USB'niz var mıydı?

Bilgisayar eski ve 2 3 ay sonra yeni bir bilgisayar toplayacağım, o zamana kadar idare etmesini istiyorum. Elimde bir miktar para var, üstünü tamamlayıp tam bir şekilde almak istiyorum.
Siz o mesaja bakmayın hocam zaten yanlış bilgilendirme yaptı SSD tavsiyesinde.
@Assecreed hocamın dediğini yapabilir misiniz?

HDD'de bir sorun var ama bu sorunun böyle bir soruna sebep olma ihtimali düşük. Sizin sorununuz bence ekran kartı kaynaklı. DDU ile sürücüsünü kaldırıp WHQL bir sürüm kurmayı deneyin

USB'm var, nasıl yapacağımı tam olarak anlatırsanız (eksiksiz) derslerim bittikten hemen sonra yapabilirim.

USB'ye HDD Regenerator yazdırabilirsiniz.

Buradakileri uygulayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradakileri uygulayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tamamdır göz önünde bulunduracağım. Fakat bunu yaparken de kapanırsa?

HDD'de bir sorun var ama bu sorunun böyle bir soruna sebep olma ihtimali düşük. Sizin sorununuz bence ekran kartı kaynaklı. DDU ile sürücüsünü kaldırıp WHQL bir sürüm kurmayı deneyin

Bunu da göz önünde bulunduracağım dersim bittikten sonra, teşekkürler.

Başka dersteyken yapabileceğim bir şey var mıdır?

Buradakileri uygulayın.

Demek istediğim bir şey daha var veri kaybı yaşar mıyım? D diskinde 2000'lerden kalma fotoğraflarım var silinirse çok kötü olur benim için (yaklaşık 40GB).

Daha demin bilgisayarım bir daha kapanmadan önce Deep scan yapıyordum ve pembe işaretlediğim yere yakın bir yerde PC kapandı. 3 tane kırmızı kutucuk vardı.

resim_2021-02-23_181339.png

Yeni konular

Geri
Yukarı