Hasarlı CD'den nasıl Veri Kurtarılır?

Phatix

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. Eski bir CD'den dosya kopyalamaya çalışıyorum ama olmuyor bir türlü. Nasıl veri kurtarabilirim? Kopyalamaya çalışınca 4 saat diyor. Sonra süre giderek artıyor. Bazı dosyalara "Kaynak hedef diskten okunamıyor" diyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Hocam işe yarar mı sizde bilmiyorum. Ben eskiden güzelce temizler ardından UltraIso ile imaj alırdım. Normalde kopyalamakta sorun yaşadığım bazı dosyaları böylece aldığım olmuştu.

CD'deki hasar fizikseldir. Bunu yazılımsal olarak kurtarabildiğiniz kadar kurtarmaya çalışın. Bunun için programlar mevcut. İnternetten araştırıp sizin için en uygun olanı kullanıp CD'deki zarar görmemiş bölümlerde olan verileri kurtarabilirsiniz.

CD'ye bir "hoh" yapıp kolonya ile temizlemek bende hep işe yaradı...
Bende yaramadı
CD'deki hasar fizikseldir. Bunu yazılımsal olarak kurtarabildiğiniz kadar kurtarmaya çalışın. Bunun için programlar mevcut. İnternetten araştırıp sizin için en uygun olanı kullanıp CD'deki zarar görmemiş bölümlerde olan verileri kurtarabilirsiniz.
IsoBuster ile denedim ama beceremedim :)
Hocam işe yarar mı sizde bilmiyorum. Ben eskiden güzelce temizler ardından UltraIso ile imaj alırdım. Normalde kopyalamakta sorun yaşadığım bazı dosyaları böylece aldığım olmuştu.
Şu an UltraIso'yu deniyorum. 15 dakikada yüzde 1 bile artmadı. Bugün hep açık kalsın, belki akşama kadar olur.
1.PNG

Bu biter değil mi hocam? Size güvenip bu gece açık bırakacağım bilgisayarı :) @ue666

Son düzenleme:

Geri
Yukarı