Hat değerlerinin değişmesi ve internet kopmaları

Duvar içinden geliyorsa kablo kanalı vardır.

Ankastre tarafına bakmak lazım, eğer her daire için ayrı kablo kanalı varsa kırmadan dökmeden halledilir.

Eski kabloyu aşağıdan çekerek söküp, üst taraftan sustayla CAT-6 salmanız yeterli. Elektrikçi için 10-15dk sürecek işlem.

Benim gibi kendiniz yaparsanız 30-40dk sürer. O değil 20 metre Nexans CAT-6 boşa çıktı...
Anladım. Şimdi online oyunları bir deneyeyim dedim de pingim fırlamış ki ne fırlamış.... 40 ms aldığım Viyana sunucusunda 80 ms alıyorum, Valorant TR sunucusunda 60 ms alıyorum..
Modemi kapatıp açtım şimdi CRC birikmesinden dolayı ping fazladır diye. Ağız tadıyla bir Valorant oynayamadım yahu..

40ms iyiymiş, ben artık 40ms alırsam halay çekiyorum.
Yemin ediyorum tokat manyağı yapmak lazım bunları, verdikleri cevaba bak. Ya 2 aydır sıkıntısız olan hattı nasıl bu duruma getirdiniz ? Valorant TR sunucusunda bile 60-80 ms arası alıyorum. Ping sorununun akşam 7 de başlaması da kafalarda soru işareti bırakıyor.
TurkNet'te cidden genel olarak bir kaç gündür bi sorun var ve eğer düzgün cevap verilerek sorun çözülmeyecekse ISS değiştiririm, çekinmem.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-11-22-20-42-02-895_com.turknet.oim.jpg
    Screenshot_2020-11-22-20-42-02-895_com.turknet.oim.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 53
Bu sıralar ping sorunundan herkes şikayetçi. TT dahil firmalar patates olmuş durumda.

Özellikle TurkNet ve Uydunet yok kapasite sorunu yaşıyor gibi geldi.
Kesinlikle TurkNet'te bu sıralar satürasyon sorunu var. Benim ping sorunuda bundan kaynaklı sanırsam.
Diğer kişilerin hem hızı 1 mbps altına düşüyor hemde pingleri artıyor, benim hızımda bariz bir düşüş yok fakat pingim çok artıyor. Umarım sorun en kısa zamanda çözülür.
Genel bir sorun olduğu kesin TurkNet gruplarında özellikle akşam 7'den sonra bu tip sorunları yeniden yaşadığını belirtiyor kullanıcılar (bende de ping sorunu 7'den sonra ortaya çıkıyor). Genel bir sorun olduğu halde açıklama yapmıyorlar neymiş efendim ping değerlerine müdahale edemezmişiz.
Temennim en kısa sürede bu sorunun çözülmesi yönünde.

Kesinlikle TurkNet'te bu sıralar satürasyon sorunu var. Benim ping sorunuda bundan kaynaklı sanırsam.
Diğer kişilerin hem hızı 1 mbps altına düşüyor hemde pingleri artıyor, benim hızımda bariz bir düşüş yok fakat pingim çok artıyor. Umarım sorun en kısa zamanda çözülür.
Genel bir sorun olduğu kesin TurkNet gruplarında özellikle akşam 7'den sonra bu tip sorunları yeniden yaşadığını belirtiyor kullanıcılar (bende de ping sorunu 7'den sonra ortaya çıkıyor). Genel bir sorun olduğu halde açıklama yapmıyorlar neymiş efendim ping değerlerine müdahale edemezmişiz.
Temennim en kısa sürede bu sorunun çözülmesi yönünde.
Düzgünce bir açıklama yapıp, sorunun kaynağını belirtseler müşterinin ilgisini kazanırlar ama açıklama yapmayıp topu kullanıcıya atıkları zaman müşteri kaybı yaşıyorlar.

Biliyorum, ilgili cihazların ya da bağlantıların 1 günde kapasitesi 3 katına çıkması imkansız. En hızlı 2-3 haftayı alır ama basit bir açıklama tüm herkesin gönlünü alabilir.

Düzgünce bir açıklama yapıp, sorunun kaynağını belirtseler müşterinin ilgisini kazanırlar ama açıklama yapmayıp topu kullanıcıya atıkları zaman müşteri kaybı yaşıyorlar.

Biliyorum, ilgili cihazların ya da bağlantıların 1 günde kapasitesi 3 katına çıkması imkansız. En hızlı 2-3 haftayı alır ama basit bir açıklama tüm herkesin gönlünü alabilir.
Delireceğim gerçekten. Yaptıkları açıklamaya bakın yazdıklarımı bile okumuyorlar galiba kablolu olarak bağlandığımı vs. söylemiştim...
Son 2 günde gözümden çok düştün TurkNet. Benden kaynaklı bir sorun olsa eyvallah diyeceğim ama sorunun benimle uzaktan yakından alakası yok.. Tüm ülke neredeyse bu sorundan etkileniyor. Forumda da bu konu hakkında açılmış bir sürü tartışma var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-11-22-22-36-08-971_com.turknet.oim.jpg
    Screenshot_2020-11-22-22-36-08-971_com.turknet.oim.jpg
    72,7 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı