Hatam olmadığı halde reportlandım

Bu arada; Sebep olarak sundugu olay bile asiri derece sacma. Ögeyi satarken yanlislik yapmis olmasi kimseyi ilgilendirmez. Steam Topluluk Pazari'nda yapilan tüm islemler nihaidir. Üye burada kerizlik yapip ögeyi baskasina satmissa o kendi sorunu.

Kaldi ki baskasi satin alsa bile para yine onun cüzdanina gitmesi lazim. Attigi mesajda zerre kadar mantik yok.

Hocam, burda saçma olan temel şey, adam bana Steam üzerinden bir ekran görüntüme yorum yaparak konuşmayı başlattı. "Hey buddy can you please add me? i need your help, just really important (not about trade)" dedi. Neden ben olduğunu da anlamadım. Klasik bir Collector hesabı yani, ne olabilir ki. Gerçekten önemli birşey olsa , ekran görüntüsü üzerinden mi iletişim kurarsın ?

Adamin tüm mesaji yalandan ibaret zaten. Unutmayin, Steam Destek ekibi hicbir zaman Steam disindan kullaniciyla iletisime gecmez. Discord üzerinde kendini Valve calisani diye tanitanlarin alayi dolandirici. Uyanik olun her zaman.

Ayrica yanlislikla raporlayan adam yine ayni sekilde rapor sistemini kullanarak hata yaptigini belirtebilir. Ben mesela test amacli bircok üyeyi raporladim ve bunun sadece bir test oldugunu, raporlanan üyeye herhangi bir islem yapilmamasini belirttim. Biri size bu ve buna benzer bir mesaj gönderdigi zaman önce bir arastirin, ondan sonra isleme koyulun. Tanimadiginiz kisilerden gelen yorumlar genelde dolandiricilara ait oluyor.

Ekran görüntülerinizi sadece arkadaslariniza özel yapmanizi tavsiye ederim. Böylece arkadas listenizde olmayanlar mesaj yazamaz. Tabii siz herkese acik olmasini istiyorsaniz o zaman baska.

Geri
Yukarı