Hava Sıcaklığı Sistemi Etkiler Mi ?

CoLdWin

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Ben İstanbul Bahçelievler'de oturuyorum. Dün hava aşırı boğucu ve nemli olmakla beraber sıcaklığı çok net hissedebiliyorduk. Dün eve geçtiğimde bilgisayarımı açıp sıcaklık değerlerine baktığımda ekran kartımın normalde 46 derece olan boştaki yükü 50-53 arası geziyordu. İşlemci ise 37 dereceye kadar geldiğini gördüm. Bu durum aklıma bu soruyu da beraberinde getirdi. Bilgisayarımı haftada bir temizliyorum. Eğer böyle bir durum varsa önlem olarak neler yapılabilir?

Sistemim; MSI B150M Bazooka, Intel Skylake i5 6400, Sapphire R9 380X, Dark N10 Kasa, Seagate Barracuda 1 TB HDD, Kingston HyperX Fury 8 GB 2133 MHz RAM, Aerocool KCAS 600w +80 PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki etkiler. Oda sıcaklığı 20 veya 30 olması arasında çok fark var, yazın ısıların artması normal. Eve sıcağın girmesini önlemek çare olabilir. Gündüz kapıları perdeleri kapalı tutmak, hava serinledikten sonra açmak gibi. Dışarıdaki sıcak hava içeri girmemiş olur. HP laptop kullanıyordum, çok ısındığı için Kütahya soğuğunda balkonda kullandığımı bilirim. İşe yarıyordu. :)

Teşekkürler yorumlarınız için. :) Peki ekran kartının termal macununu yenilemek istesem herhangi bir sıkıntı olur mu?

Etkiler tabi ki. Bu arada kasanın yan kapağını çıkarsak ısıda herhangi bir etkisi olur mu ? Daha mı çabuk ısınır yoksa havası daha mı ferah olur ? :)

Bence açmamak en iyisi, fanın üflediği hava dağılmaması açısından. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı