Hayallerimin peşinden koşamıyorum

Genelde böyle şeylerde yaşı küçük kardeşlerimiz muzdarip olurlar. Yaşın ilerledikçe sana karışmamaya başlar. Kendi hayatın nasıl yaşamak istiyorsan öyle yaşarsın ama onlar senin iyiliğin için uğraşıyorlar. Onlara e-sporun nasıl bir şey olduğunu anlatabilirsin bilmedikleri için tedirgindirler.

Genelde böyle şeylerde yaşı küçük kardeşlerimiz muzdarip olurlar. Yaşın ilerledikçe sana karışmamaya başlar. Kendi hayatın nasıl yaşamak istiyorsan öyle yaşarsın ama onlar senin iyiliğin için uğraşıyorlar. Onlara e-sporun nasıl bir şey olduğunu anlatabilirsin bilmedikleri için tedirgindirler.
İkiside neyin ne olduğunu biliyor ama ben söyleyemiyorum

Selam arkadaşlar bugün size en sevdiğiniz yemeği sormayacağım. Benim çocukluktan beri bir hayalim var ve bunu aileme söyleyemiyorum çünkü buna izin vermeyeceklerini. Biliyorum. Ben hep bir e-sporcu olmak istiyorum ama ne zaman meslek konusu açılsa annem veya babam mühendis olacaksın doktor olacaksın diyor ama ben istemiyorum.
Ben nasıl hayallerimin peşinden koşacağım?

Yaklaşık 4-5 yıl önce 15 yaşımdayken LOL oynuyordum -hala da oynuyorum fakat o kadar iyi değilim-
Ve o zamanlar bronz 2' ydim, sınıftaki oynayan arkadaşlarım hep dalga geçerdi noob, ezik tarzı kelimeleri adeta günde 100 150 kere duyuyordum. Fena hırs yaptım ve 1 senede bronz 2'den Master 150 Lp'ye kadar çıktım. Çılgınlar gibi e-sporu takip ediyordum lcs, tcl, lck, lpl, opl, LST daha da hatırlamadığım birkaç tane daha lig var ve sırf bunları izleyebilmek için uyumadığımı bilirim. Oyun ve e spor dünyası beni adeta içine çekmişti tabii bu süreçte 1 tane amatör takımdan teklif geldi (reklam olmasın diye söylemiyorum) ve bunu anneme ve babama nasıl anlatabileceğimi düşünmeye başladım. Sonunda neler diyeceğimi kafamda güzel bir şekilde kurup onlara bunları nasıl kabul ettireceğime dayalı bayağı ilgi çekici bir konuşmayı ezberledim ve geçtim karşılarına🙂.Beni dinledikten sonra babam bana acı bir tokatı yapıştırdı ve kendime geldim bir toparlandım diyebilirim açıkçası :D genel olarak e spor hayatım başlamamışken bitti ve bende bir dağıldım. Hala sadece oyun oynamak istiyordum ve e spora yönelmek istiyordum. Bu süreç içinde e sporu araştırdım ve e spor hayallerini gerçekleştirmiş olan insanların taa ki bazı forumlarda olumsuz yorumlarını okuyana kadar. Her yerin iyi göründüğü kadar kötü yeri de vardır bunu yaştan bağımsız olarak hepimizin anlaması gerek. Sana tavsiyem kendine tutunacak başka dallar bulman ve o yönde ilerlemen. Sağlıcakla :) (Bu yazı yaşadığımın kısa bir özeti sadece daha fazla derine girip sıkmak istemedim)

E-Spor bir meslek değil, bir kariyer. Aynı zamanda da deneysel bir kariyer. Kendinizi hiçbir konuda geliştirmeyip ben buradan tutunurum derseniz ve tutunamazsanız geçmiş olsun. Tutunsanız bile bir yaştan sonra devam edemeyeceğiniz için yine geçmiş olsun. Ailenizin yaptığı yanlış, diretmemeliler. Ancak sen de bir meslek seçip kendini o meslekte geliştirmelisin. Yoksa boş gelip boş ölmüş olursun, kimseye de bir faydan olmaz.

E-Spor ile hayatın boyunca rahat yaşayabilecek olsan bile, hayatı boyunca fare sallayan ve hiçbir katkı sağlamamış birisi olarak öleceksin. Kimse arkandan "Ulan ne oyuncuydu bee" demeyecek, ama belki de tutacağın meslekten sonra "Bu adam benim idolüm" diyen gençlikler olacak. Bunu iyi düşün.

E-Spor bir meslek değil, bir kariyer. Aynı zamanda da deneysel bir kariyer. Kendinizi hiçbir konuda geliştirmeyip ben buradan tutunurum derseniz ve tutunamazsanız geçmiş olsun. Tutunsanız bile bir yaştan sonra devam edemeyeceğiniz için yine geçmiş olsun. Ailenizin yaptığı yanlış, diretmemeliler. Ancak sen de bir meslek seçip kendini o meslekte geliştirmelisin. Yoksa boş gelip boş ölmüş olursun, kimseye de bir faydan olmaz.

E-Spor ile hayatın boyunca rahat yaşayabilecek olsan bile, hayatı boyunca fare sallayan ve hiçbir katkı sağlamamış birisi olarak öleceksin. Kimse arkandan "Ulan ne oyuncuydu bee" demeyecek, ama belki de tutacağın meslekten sonra "Bu adam benim idolüm" diyen gençlikler olacak. Bunu iyi düşün.
Gruba selamımı söyle OpPa'x™ 😁

Geri
Yukarı