Hayallerimin peşinden koşamıyorum

Dostum şaka mısın ya gösterdiğin kaynaklara bak. Vikipedi bile parantez içinde ne yazmış oku bir.

Al sana official kaynaklar:
G2 Esports (@G2esports) adlı kişiye göz at: G2 Esports (@G2esports) | Twitter
1907 Fenerbahçe Espor (@FBespor) adlı kişiye göz at: 1907 Fenerbahçe Espor (@FBespor) | Twitter
lolesports (@lolesports) adlı kişiye göz at: lolesports (@lolesports) | Twitter

TSM, Cloud9 gibi takımların infolarına bakabilirsin.

Bir Riot çalışanının tweet'i;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya da Twitter arama barına "E-spor değil espor" yazarak bir sürü bunla ilgili tweete ulaşabilirsin.

Neden bunları yazma gereği duydum? Bir çok kez E-spor diye yazanları çoğu mecrada uyarıyorlar. Adamın hayali esporcu olmak. Bunu bilmesi gerek.

Bazen kazanmak için kaybetmek gerekir.

İnsanlar telefonda 2 parmak oynarken ben 5 parmak oynuyorum bu işlerde gerçekten iyi bir derecem var.
İyice felsefe konularına çevirmişsiniz helal olsun. İyi bir başarı elde etmen gerekiyor. E-Spor konusunda gelişilecek bir oyun da. Ayrıca donanımsal olarak sıkıntı yaşamamak için iyi bir bilgisayar, ekipman ve belirli bir süre ayırmak gerekir. Bol şans.

İki anlamda da kullanıyor, iki anlamda da anlaşılıyorsa bir problem yok demektir.
Vikipedi bile parantez içinde ne yazmış oku bir.
Screenshot_2.png

Neyse fazla uzatmayalım bunun sonu gelmeyecektir eminim. En azından aklımda kalsın espor olarak yazarım.

Arkadaşlar sayenizde ailemle konuşabildim ve tepkileri çok normaldi boşuna korkmuşum. Bi karara vardım zor olacak ama hem üniversite okumaya hem de e spor olmaya çalışacağım.Sağolun Var olun

Selam arkadaşlar bugün size en sevdiğiniz yemeği sormayacağım. Benim çocukluktan beri bir hayalim var ve bunu aileme söyleyemiyorum çünkü buna izin vermeyeceklerini. Biliyorum. Ben hep bir e-sporcu olmak istiyorum ama ne zaman meslek konusu açılsa annem veya babam mühendis olacaksın doktor olacaksın diyor ama ben istemiyorum.
Ben nasıl hayallerimin peşinden koşacağım?

E-spor futbol spikerleri gibi bir meslek mi bilmiyorum ama bence bu mesleğin garantisi zorsa kendine göre meslek aramaya bak derim ilerde babalarımız bize bakmayacaklar çünkü hiçbir şeyin garantisi olmadığı için kendimiz için bir şeyler yapmalıyız.

E-Spor bir meslek değil, bir kariyer. Aynı zamanda da deneysel bir kariyer. Kendinizi hiçbir konuda geliştirmeyip ben buradan tutunurum derseniz ve tutunamazsanız geçmiş olsun. Tutunsanız bile bir yaştan sonra devam edemeyeceğiniz için yine geçmiş olsun. Ailenizin yaptığı yanlış, diretmemeliler. Ancak sen de bir meslek seçip kendini o meslekte geliştirmelisin. Yoksa boş gelip boş ölmüş olursun, kimseye de bir faydan olmaz.

E-Spor ile hayatın boyunca rahat yaşayabilecek olsan bile, hayatı boyunca fare sallayan ve hiçbir katkı sağlamamış birisi olarak öleceksin. Kimse arkandan "Ulan ne oyuncuydu bee" demeyecek, ama belki de tutacağın meslekten sonra "Bu adam benim idolüm" diyen gençlikler olacak. Bunu iyi düşün.

Dostum, 2020 olmuşta eSpor'un katkı sağlamamak ile ne alakası var? İnsanlar gibi fabrikada çalışmanın ben bizzat iyi olacağını sanmıyorum. Benimde hayalim var böyle insanlar düşünmeden yorum yapıyor, belki adam okuyacak öyle olacak sonra espor kariyeri bittiğinde Twitcher olacak, kalan zamanındada çalışacak?

Ayrıca Türkiye'de başarılı olursan ülkeni temsil edebiliyorsun, bence bu bir katkıdır. Nerede katkı ettiğin önemli değil, şu anda herkes futbolu konuşuyor mesala. Herkesin hedefi bu, artık yeni çağdada bu. Futbolada böyle diyelim o zaman, top koşuşturmak bacak kullanmak yetenekli olmak, diyemezsin çünkü bu bir spor. 25 yaşına gelip twitch ile hadi 40'a kadar yaptı, sonra çalışırsa üniversiteyi okuyup bir meslek edindikten sonra eSpor kariyerine başlarsa tabiikide iyi olur. En azından bir mesleği olmuş olurki benimde planım bu zaten, herkesin bir arka işi olmalı.

Hocam E-Spor hem okuyarak hem de oyun oynarak başarılı olunabilecek bir kariyer değil, istediğin başarılı E-Sporcuyu araştır hepsi eğitimini ya uzaktan halleden ya da askıya almış insanlar, gelecek içinde pek bir garantisi yok, 30-40 yaşlarına geldiğinde yatırımlarından geçineceksin, çoğu kişi der hatta Twitch yayıncılarına tek yaptıkları oturup oyun oynayıp para kazanmak, o adamların o kazandıkları parayla yatırım yapacaklar ilerideki hayatlarını geçindirecekler.

indir (7).jpg

Hocam, emin olun biraz daha büyüyünce vazgeçersiniz. E-sporcu olmak bir meslek değil. 30 yaşına geldiğinizde çoluk çocuk sahibi olunca güzel bir işinizin olması lazım. Aileniz haklı.

Geri
Yukarı