Hiç sevgilimin olmaması

Kardeşim yaşını bilmiyoruz, genç olduğunu düşünüyorum. Ancak hayat karşına sevdiğin ve seni seven birini çıkaracaktır, endişelenme.

Bu arada sevgilin olmasını istemen çok doğal, sağlıklı bir yaşamda karşı cins ile ruhsal ve fiziksel paylaşımlarda bulunmayı istemen çok normal birşey.

Gelişim psikolojisinden anladığım kadarıyla 15-16 yaşında flört etmen, en geç 20-22 yaşlarında cinselliğini yaşamanı normal kabul edilebilir.

"Mizah seviyem, yakışıklı ve karakterli olmam ise arkadaş ve akraba çevresin de hep methedilir." Akrabalarının ve yakın çevrenin sana tipsiz diyecek hali yok :D

İşte bu yaptıkları yanlış. Çocuğu kendi gözünde elbet yakışıklı en güzeli gözükür ana baba arasından ama bu yaptıkları yanlış bence. Arkadaş çevresi içinde geçerli. Yakışıklı değilse yakışıklı demeyin artık. İyi olduğu bir işi vardır karakteri iyidir oradan översin. Olmayan bir yönünü öyleymiş gibi davranmak karşı tarafı olumsuz etkiliyor. Biri gelip bu gerçeği yüzüne çarpınca da içine kapanıyor doğal olarak. Bana kalırsa suratına bakıp çirkinsin demekten daha beter. Kandırıyorsun karşındakini. Gerçeği bilse kendini ona göre şekillendirecek belki de şimdiki halinden daha güçlü kendine karizma katmış biri olacak. Karizma olmak yakışıklı olmaktan daha iyidir.

İşte bu yaptıkları yanlış. Çocuğu kendi gözünde elbet yakışıklı en güzeli gözükür ana baba arasından ama bu yaptıkları yanlış bence. Arkadaş çevresi içinde geçerli. Yakışıklı değilse yakışıklı demeyin artık. İyi olduğu bir işi vardır karakteri iyidir oradan översin. Olmayan bir yönünü öyleymiş gibi davranmak karşı tarafı olumsuz etkiliyor. Biri gelip bu gerçeği yüzüne çarpınca da içine kapanıyor doğal olarak. Bana kalırsa suratına bakıp çirkinsin demekten daha beter. Gerçeği bilse kendini ona göre şekillendirecek belki de şimdiki halinden daha güçlü kendine karizma katmış biri olacak. Karizma olmak yakışıklı olmaktan daha iyidir.
Çocuğum çirkin olursa açık açık söylerim sonrada özgüveni zedeleneceğine şimdiden zedelensin.

Çocuğum çirkin olursa açık açık söylerim sonrada özgüveni zedeleneceğine şimdiden zedelensin.

Söyleyiş tarzınızda önemli. Bir büüyk olarak doğru yolu gösterip bazı değerleri ona verirsen tipten öte şeyler olduğunudabilir belki de donanımlı karizmatik birine dönüşür. Benim çocuğum olursa ilk işim spora yazdırmak olacak mesela.

Kardeşim yaşını bilmiyoruz, genç olduğunu düşünüyorum. Ancak hayat karşına sevdiğin ve seni seven birini çıkaracaktır, endişelenme.

Bu arada sevgilin olmasını istemen çok doğal, sağlıklı bir yaşamda karşı cins ile ruhsal ve fiziksel paylaşımlarda bulunmayı istemen çok normal bir şey.

Gelişim psikolojisinden anladığım kadarıyla 15-16 yaşında flört etmen, en geç 20-22 yaşlarında cinselliğini yaşamanı normal kabul edilebilir.

Hocam naptınız siz. Bu verdiğiniz bilgilerin kaynağı nedir? Ben 22 yaşındayım cinselliği geçtim adam akıllı flörtüm bile olmadığı daha.

Söyleyiş tarzınızda önemli. Bir büüyk olarak doğru yolu gösterip bazı değerleri ona verirsen tipten öte şeyler olduğunudabilir belki de donanımlı karizmatik birine dönüşür. Benim çocuğum olursa ilk işim spora yazdırmak olacak mesela.

Hocam naptınız siz. Bu verdiğiniz bilgilerin kaynağı nedir? Ben 22 yaşındayım cinselliği geçtim adam akıllı flörtüm bile olmadığı daha.
Çocuğuma ilk işim LOTR filmlerini izletmek olur herhalde :D

Gelişim psikolojisi dersleri, deneyimler, gözlemler, okumalar

Gelişim Psikolojisi döllenmeden ölüme kadar uzanan zaman boyutunda, yaşa bağlı olarak görülen düzenli ve birbirini izleyen değişimlerdir. ... Gelişim Psikologları insanı fiziksel, bilişsel, sosyal-duygusal ve kişilik gelişimi olmak üzere dört temel alanda incelemektedirler.

Tanım alıntı: Gelişim Psikolojisi Nedir? - Psikoloji Bölümü

2013 yılında yapılan bir araştırmaya göre Türkiye de cinsel ilişkiye başlama yaşı 18, dünyada İtalya ile birlikte son sıradayız.

ÖNEMLİ: Türkiyede 18 yaşından küçükler reşit değildir, cinsel ilişkileri suç unsurudur.

Sevdiğin beğendiğin bir insan karşınıza çıkar ve onunla paylaşırsın umuyorum, herkesin hayatı ve deneyimleri farklı farklı tabiki.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı