Hayatın amacı nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

teeemoooo

Decapat
Bunu sorguluyorum ve hiçbir sonuca çıkmıyor. Dolayısıyla motivasyonum da düşüyor. Yaşamam için hiçbir sebep çıkartamıyorum. Yaşamanın amacı nedir?

Biraz İslam'a bağlayacağım ama Allaha ibadet etmek bence. Ha tüm hayatını buna adayacağın anlamına gelmiyor. Kendine bir amaç bul. Kimi ailesine adar kendini, kimi gidip çalışmaya adar, kimi dediğim gibi dini duygularına bağlanır. Kendini adayacağın bir şey bul. Diyelim zenginsin. Gidip evsiz insanlara yardıma para harcarsın. Ya da yetim çocuklara bakarsın. Politikacı olursan insanların rahatına ve ülkenin geleceğine bakarsın. Asker olur vatanına adarsın kendini. Çok fazla alan var. Mutlaka bulursun bir yer. Ama mutlu olmadığın bir yeri seçme sakın.

Ama en temelde ibadet olduğunu ve bu dünyanın geçici olduğunu unutma. Diğer tarafa hazırlan bir yandan.

Temel amaç: Üremek ve nesillerin devamını sağlamak.

Özel amaç: Kişiden kişiye değişir. Dindar birisi için hayatın amacı Allaha ibadet etmek olabilirken bir ateist için kendisini ve çevresinde ki insanlar ile mutlu bir şekilde geçinmek olabilir. Bir milliyetçi için ülkesini en iyi hale getirmek olabilir.

Not: Tabi ki bir insan dindar + milliyetçi, ateist + milliyetçi olabilir ben sadece örnek vermek açısından yazdım.

Ahiret hayatı için ve sen bu dünyaya bir kere geldin. Anın tadını çıkar, gez, dolaş, eğlen, rezil ol kasma kendini. El alem ne derci olma stres mahveder insanı. Bunları yaparsan zaten dünya hayatı sana zevkli gelecektir.
Edit: Ateistmiş, yazarken yeni mesajlar görülmediği için görmedim. Düşünmeden yargılamak zevkli bir şey ama devam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı