Hayatın anlamı nedir?

Hayat boş p*mpala coş demek isterdim ama ben de hayatın anlamını yeni yeni kavrıyorum çoğu şey için geç kaldım, son virajdayım ne olacak bilmiyorum derdim şimdi son virajda olduğumdan son treni beklerken bazı şeyleri daha net görüyorum.
Hayatın anlamını kavramaktan çok kendimizi tanımalıyız yolu daha kolay alırsınız.
Ekran kartı demiş arkadaş tek sıkıntınız iyi ekran kartına sahip olamamak olsun da siz mutlu olun, yaptığınız işten, verdiğiniz selamdan, gördüğünüz insanlardan, okuduğunuz kitaptan mutlu olun.

mutluhayat.dll olsun kafanızda.

Hayatın anlamı değişken değil aslında. Herkes farklı bir yerde arıyor. Kimi parada, kimi kadınlarda, kimi de dinde arıyor anlamı da huzuru da. Aslında hayatın anlamı her zaman en doğru olanda değil, mutlu edende. Hayatı anladığımızda anlamına da vereceği mutluluğa da ulaşmış olacağız.

Siz her sabah kalktığınızda kapınıza bi kamyon dolusu para, yan odada, disko-barda, çarşıda-sokakta sizi bekleyen yeni cariyeler (Sizi asla kıramayacak, her şeye evet diyen bir güzel, güzeller):D ve kapınıza bırakılan yeni donanımlar (Ekran kartı, vs.) olmuş olsa bile; içinizdeki boşluk asla dolmayacak (Hayattın anlamına asla sahip olamayacaksınız.)
Hayatın anlamı ne para ne de sevk-i sefada, hayatın anamı: Temeli sağlam atılmış bir yuvadır! (y)

Siz her sabah kalktığınızda kapınıza bi kamyon dolusu para, yan odada, disko-barda, çarşıda-sokakta sizi bekleyen yeni cariyeler (Sizi asla kıramayacak, her şeye evet diyen bir güzel, güzeller):D ve kapınıza bırakılan yeni donanımlar (Ekran kartı, vs.) olmuş olsa bile; içinizdeki boşluk asla dolmayacak (Hayattın anlamına asla sahip olamayacaksınız.)
Hayatın anlamı ne para ne de sevk-i sefada, hayatın anamı: Temeli sağlam atılmış bir yuvadır! (y)
On numara cevap.
Belki kimi hayatın anlamını parada kimine evlilik yetmeyecek çocukta bulacak. :like:

Ölümden sonra yaşama inanıyorsan, iyi birisi olarak yaşamaya. İnanmıyorsan bunalmak olağan bir durum tabii.

Cevabımı ciddiye alıp popüler özlü söz misali anlam kasma amaçlı saçmasapan mesajlar yazanlar olmuş ya, gece gece beni hatta "içimdeki asla dolmayacak boşluğu" bile güldürdüler. Sağolsunlar :ROFL:

Geri
Yukarı