Hayattan nasıl zevk alınır?

judge0

Decapat
Daha fazla  
Son 1 aydır feci şekilde hayattan soğudum. Okuldan geliyorum,odama geçiyorum, ailemle konusmuyorum. Fena halde hayattan bıktım. Sıkıldım yani ileriyi göremiyorum, hayallerimi göremiyorum, hayat sevincini göremiyorum. Bir daha hiç eğlenmeyecekmişim gibi geliyor. Gece rahat uyuyamıyorum, fena halde tadım kaçık. İstediğim bir şey olsa ekonomi yüzünden alamıyorum. Ve kimseyi sevemiyorum. Tavsiyeniz var mı arkadaşlar?

Son 1 aydır feci şekilde hayattan soğudum. Okuldan geliyorum, odama geçiyorum, ailemle konusmuyorum. Fena halde hayattan bıktım. Sıkıldım yani ileriyi göremiyorum, hayallerimi göremiyorum, hayat sevincini göremiyorum. Bir daha hiç eğlenmeyecekmişim gibi geliyor. Gece rahat uyuyamıyorum, fena halde tadım kaçık. İstediğim bir şey olsa ekonomi yüzünden alamıyorum. Ve kimseyi sevemiyorum. Tavsiyeniz var mı arkadaşlar?

Aynısını bende de var ve bu durum beni psikolojik olarak çok sorun etti anti depresan ilacı almıştım.
Sana tavsiyem geleceğe bakmadan küçük hedefler koy okulu geçim yeter gibi
Arkadaşlar ile dolaşın gezin eğlenceli aktivite yapın kendinize zaman ayırıp bir alanda kendinizi geliştirin.
Eskiden daha mutluydum artık şimdi mutsuzum kafasında çıkıp şimdi mutlu olup gelecekteki kendinize ben eskiden de mutluydum demeniz gelmiştir hep aynı şeyler insanı sıkar ve farklı şeyler ister kendinizi zorlayın ve mutluluğu aramayın zaten mutlu olmak çok kolay oyun oynamak bile insanı mutlu eder yeter ki sadece kendiniz için yaşayın istediğiniz şeyler için alınmıyor diye tadınız kaçmasın kimse istediğini bazen alamıyor bunun için üzülmeyin kimseyi sevemiyorum değil aileniz zaten sizi seviyor birisini sevmek gibi size yakın olmayanlar sevemiyorum diyorsunuz çünkü kendinize yakın hissettiğiniz olmuyor emin olun çok insan tanıyıp bunu sevip sevmemek sizin elinizde olacak.

Son düzenleme:
Son 1 aydır feci şekilde hayattan soğudum. Okuldan geliyorum,odama geçiyorum, ailemle konusmuyorum. Fena halde hayattan bıktım. Sıkıldım yani ileriyi göremiyorum, hayallerimi göremiyorum, hayat sevincini göremiyorum. Bir daha hiç eğlenmeyecekmişim gibi geliyor. Gece rahat uyuyamıyorum, fena halde tadım kaçık. İstediğim bir şey olsa ekonomi yüzünden alamıyorum. Ve kimseyi sevemiyorum. Tavsiyeniz var mı arkadaşlar?

Sosyalleşebilirsin, arkadaşlar ile falan ve emin ol eğer durumun düşündüğüm gibi ise, konfor alanı seni yanıltıyordur, başka bir deyiş ile kör ediyorda diyebilirim, hayatta hiçbir şeyden zevk alamıyacağını ve çoğu şeyi olayı vs. bildiğin hissine kapılıp, hayatta ne ki? Falan hayat boş gelmesi tarzı gelebilir sana ama kalkıp gerçekten bir şeyler yapınca hiç beklemediğin duygular tadabilirsin. Para konusunda yaz tatilinde çalışabilirsin 1-2 ay bile olsa, en basitinden eğer 16 yaş üstüysen bir Şok'a falan sor çalışılabiliyor mu diye, asgari ücretin bir tık üstünü veriyorlar yanlış değil ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı