Hayattan zevk alamamak

Herkes bu arkadaşa bir şey önermiş ama hepsi boş bir öneri. Aynı psikolojiyi ben yaşadığım için biliyorum. Ne yaparsan yap bu psikolojiden kurtulamadığın sürece hayatın hiç bir alanından zevk alamazsın.

Ben de yaşadım herkes gibi. Dostum, hayat Rabbin verdiği en önemli varlıklardan biri, ve bir gün elbet bir gün elden gidecek. Zaman zaman çok zor, zor anlar veya güzel, çok güzel anlar yaşadık yaşayacağız. Bu dünya böyle. Emin ol dertsiz insan yok. Ergenlikten olsun gençlikten olsun ben de yaşadım o daralmayı ama geçti hem de daha nefret ettiğim şeyle, dershane. Kısacası hayatın artık başka bir meşgaleye başlayınca o saçma kuruntu ve dertler de gidiyor hatta ne sacmaymis boşluktan kendi kendimi yiyormuşum diyorsun kendine. Yani, elbet biter o can sıkan şey, bir uğraşla veya başka şeylerle ama elbet geçer, takma fazla. Önümüzde inşallah yaşanacak günler olacak, karşımıza daha zor şeyler çıktığında da her zaman dertli olmayacağız bazen yük altına girip onlardan kurtulmaya çalışacağız bu böyle. Ondan dolayı, rahat ol ve cidden kendini doldur.

Kendimi görüyorum, beni en çok sıkan da okul okul ve okul. Kendimin farkına varamıyorum, kendimi anlamıyorum kısacası.

Geri
Yukarı