HD3450 Q6600 sisteme Linux dağıtım önerisi

Behlull2009

Hectopat
Daha fazla  
Linux Mint'e biraz göz attım ama başka dağıtımları da denemek istiyorum. Sevdiğiniz başka dağıtımlar var mı?

Linux Mint'e biraz göz attım ama başka dağıtımları da denemek istiyorum. Sevdiğiniz başka dağıtımlar var mı?

Sistemim:
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
AMD HD3450
250GB SSD + 320 GB HDD

EndeavourOS,
RebornOS,
ArchCraft,
Archlabs,
Arch Linux,
Fedora.

Xubuntu Core öneririm.
Boşta 450-500 MB Ram kullanıyor,
CPU kullanımı yok gibi bir şey :D.
Özelleşmesi çok kolay ve çok güzel özelleşiyor.
Ubuntu tabanlı olduğu için rahat uygulama bulabilirsin ve en güzel destek ve çözümlere ulaşabilirsin.

Pencere yönetimli dağıtmlarda açık ara en hızlı, en kararlı ve en performanslı dağıtımdır.

Linux dağıtımlarına bakarken Arch ya da Debian tabanlı olup olmadıklarına dikkat et, hangilerini kullanmak istediğini ona göre seç.
Onun dışında ben Arch tabanlı sistemleri kullanmayı daha çok seviyorum ve aralarında şu an Endeavour OS favorim.

Bloatware'in Linux'ta vücut bulmuş hali.
Ben öyle düşünmüyorum. Manjaro kullanmayı denedim çünkü başlangıç için onu öneren çok oldu ama Manjaro nedense çok kolay sorun çıkartan bir sistem. Kendi kurucusu dışında paket yükleyince bir şeyler illa ki bozuluyor, hatta bir keresinde sistemde hiçbir şeyi düzenlememiş olmama rağmen sorun çıkartıyordu.

Endeavour gayet güzel çalışıyordu, wifi kartımın sürücüsü sistemde direk kurulu olarak geliyordu ve ben en son kullandığımda daha birçok sistem geçmemişken Endeavour Pulse Audio'ya geçmişti.

Kullanmayalı 1 yıl oldu şu anki durumunu bilmiyorum.

Ben öyle düşünmüyorum. Manjaro kullanmayı denedim çünkü başlangıç için onu öneren çok oldu ama Manjaro nedense çok kolay sorun çıkartan bir sistem. Kendi kurucusu dışında paket yükleyince bir şeyler illa ki bozuluyor, hatta bir keresinde sistemde hiçbir şeyi düzenlememiş olmama rağmen sorun çıkartıyordu.

Endeavour gayet güzel çalışıyordu, wifi kartımın sürücüsü sistemde direk kurulu olarak geliyordu ve ben en son kullandığımda daha birçok sistem geçmemişken Endeavour Pulse Audio'ya geçmişti.

Kullanmayalı 1 yıl oldu şu anki durumunu bilmiyorum.
Xubuntu ile Endeveour'un XFCE'si karşılaştırdığım zaman Xubuntu bir manyak ya. Sen de dene bir, farkı hisset.

Yeni konular

Geri
Yukarı