HDD sorunlu mu?

JunkerEDD

Hectopat
Uzun zamandır bilgisayarım çok yavaş çalışıyordu. Termal macun yenileme işlemini yaptım ama pek bir etkisi olmadı. Bende bazı programlarla testler yaptım. HDD'de sorun olabileceği ihtimali daha yüksek çıktı. Zaten bende bunu düşünüyordum. Ardından HD Tune programı ile test yaptım. İnternettekiler ile karşılaştırdığımda oldukça kötü görünüyor. Aynı zamanda "Quick Scan" seçeneği ile Error Scan yapanlarda 40-50 saniye sürerken bende tam 14 dakika sürdü. Ancak yine de bilen birine sormak istiyorum. Çünkü bu program hakkında hiçbir bilgim yok. Bilen biri sonuçları değerlendirebilir mi? ASUS K555U bilgisayarın modeli. HDD 500 GB. Bilgisayar 5 yıllık. Eğer
Problem HDD ise SSD alsam düzelir mi?

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    58,5 KB · Görüntüleme: 51
  • 2.JPG
    2.JPG
    49,8 KB · Görüntüleme: 53
  • 3.JPG
    3.JPG
    77,4 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Testi Quick Scan kapalı olarak mı yaptınız?

Quick Scan'i kapatıp tarama yapın. Birkaç saat sürecektir. Benim de birkaç ay öncesine kadar delirten insanı psikopat eden Western Digital Green 500 GB bir hard diskim vardı. Bir klasöre basıyordum 15 20 Sn'den aşağı açılmıyordu. 40 sn geçtiği oluyordu. Durduk yere çöküyordu. Ekran siyah falan oluyordu görev çubuğu vb. kaybolup çöküyordu. Düğmeden PC'yi kapatıp yeniden açmam gerekiyordu hiçbir şey yanıt vermediği için. Sorununuz da büyük ihtimal hard diskten kaynaklı. Büyük bir hız beklentiniz yoksa SSD almanıza gerek yok yine hard disk alabilirsiniz. Ama çok hızlı olsun bütçem de uygun diyorsanız SSD almanız daha iyi olur.

Quick Scan'i kapatıp tarama yapın. Birkaç saat sürecektir. Benim de birkaç ay öncesine kadar delirten insanı psikopat eden Western Digital Green 500 GB bir hard diskim vardı. Bir klasöre basıyordum 15 20 Sn'den aşağı açılmıyordu. 40 sn geçtiği oluyordu. Durduk yere çöküyordu. Ekran siyah falan oluyordu görev çubuğu vb. kaybolup çöküyordu. Düğmeden PC'yi kapatıp yeniden açmam gerekiyordu hiçbir şey yanıt vermediği için. Sorununuz da büyük ihtimal hard diskten kaynaklı. Büyük bir hız beklentiniz yoksa SSD almanıza gerek yok yine hard disk alabilirsiniz. Ama çok hızlı olsun bütçem de uygun diyorsanız SSD almanız daha iyi olur.

Bugün o seçeneği kapatıp tekrar tarama yaptım fakat olmadı. Yarısına bile gelmeden program dondu. Yani sadece süre ilerledi. O yeşil kutular dolmaya devam etmedi. Saatlerce açık kaldı ama hiç ilerlemedi. İnternetten SSD aldım. HDD'nin sorunlu olduğu artık kesin gibi. Daha uğraşmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı