HDD vs. SSD

Bütçe
500-800

NF CoseF

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Adata SU630 SSD
Anakart
ASUS Prime B450M-A
HDD mi yoksa SSD mi alsam bilemedim. Fiyatlar uçtu gitti, ne yapacağımı bilemiyorum. Bende şu an bir tane 480GB Adata SU630 var ama yeterli değil .yanına kronik zayıflığı olmayan 500GB SSD mi alsam yoksa 1TB HDD mi almalıyım ve alacaksam hangi ürünü almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ikilemde ben tercihimi 500GB SSD'den yana kullandım. Gerekirse ileride 1TB harici HDD takviye yaparım diye düşündüm. 120 GB SSD alıp sistemi oraya kurup 1TB HDD takviyesi de yapabilirsiniz.

HDD mi yoksa SSD mi alsam bilemedim. Fiyatlar uçtu gitti, ne yapacağımı bilemiyorum. Bende şu an bir tane 480GB Adata SU630 var ama yeterli değil. Yanına kronik zayıflığı olmayan 500GB SSD mi alsam yoksa 1TB HDD mi almalıyım ve alacaksam hangi ürünü almalıyım?

Yapacağınız işe bağlı. HDD ve SSD arasında güçlü bilgisayarda FPS farkı çıkmıyor hatta oyun açılış hızları bile neredeyse aynı oluyor. Yüksek boyutlu oyunlar oynuyorsanız benim gibi yüksek depolamalı HDD alıp SSD yanına kullanabilirsiniz ama Windows SSD'de kurulu değilse performans kaybı yaşanabilir.

HDD de darboğaz yaşayabilirsin M.2 desteği mevcut zaten anakatta bir tane M.2 SSD al tak yüksek hızlarda canavar gibi oyununu oyna derim ama bu benim görüşüm tercih senin.

Yapacağınız işe bağlı. HDD ve SSD arasında güçlü bilgisayarda FPS farkı çıkmıyor hatta oyun açılış hızları bile neredeyse aynı oluyor. Yüksek boyutlu oyunlar oynuyorsanız benim gibi yüksek depolamalı HDD alıp SSD yanına kullanabilirsiniz ama Windows SSD'de kurulu değilse performans kaybı yaşanabilir.

Maalesef ki teorik olarak dediğin tutuyor ama teknik olarak sıkıntı yaşanabiliyor ben o dediğin olayı zamanında yaptım ve GTA 5 de drop yaşadım gittim SATA SSD 1TB aldım sorunum çözüldü.

500 GB SSD 1 TB HDD'den çok daha iyidir. Depolama dediğiniz şeyin dahili değil, harici harddisk ile yapılması daha iyi olur.

HDD mi yoksa SSD mi alsam bilemedim. Fiyatlar uçtu gitti, ne yapacağımı bilemiyorum. Bende şu an bir tane 480GB Adata SU630 var ama yeterli değil .yanına kronik zayıflığı olmayan 500GB SSD mi alsam yoksa 1TB HDD mi almalıyım ve alacaksam hangi ürünü almalıyım?
Depolama alani hizdan daha on planda ise HDD alin.

Maalesef ki teorik olarak dediğin tutuyor ama teknik olarak sıkıntı yaşanabiliyor ben o dediğin olayı zamanında yaptım ve GTA 5 de drop yaşadım gittim SATA SSD 1TB aldım sorunum çözüldü.

Ben drop sorunu yaşamıyorum. HDD hızıyla kaynaklı olabilir. Windows SSD de kuruluydu. Oyun açılışı arkadaşım SSD'ye kurmasına rağmen onla neredeyse aynı hızla açılıyor.

Geri
Yukarı