HDD vs SSD

rasit33

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar yeni topladığım sistemde 970 Evo Plus 500 GB M.2 SSD aldım yanına WD Black 4 TB HDD veya 970 Evo Plus 1 TB M.2 SSD eklemeyi düşünüyorum, birinde karar veremedim hangisini almamı tavsiye edersiniz?

Arkadaşlar yeni topladığım sistemde 970 Evo Plus 500 GB M.2 SSD aldım yanına WD Black 4 TB HDD veya 970 Evo Plus 1 TB M.2 SSD eklemeyi düşünüyorum, birinde karar veremedim hangisini almamı tavsiye edersiniz?
WD Black almanızı öneririm. Kendim WD Black 1 TB kullanıyorum tavsiye ederim. Hem performansı iyi hem de depolama anlamında bayağı yeriniz olur.

HDD daha ucuza geliyor ama, şu anki durumunu düşünürsek el uzatılmayacak bir parça bence SSD yanında. Bu bağlamda 1-2 TB (ihtiyaç ve maddi duruma göre) SSD alınmalı kanaatimce. Şahsen az olsun, SSD olsun düşüncesindeyim.

Zaten 500 GB boyutunda sağlam bir SSD var. Yanında 4 TB WD Black iyi gider. Depolama için bu devirde SSD almak saçma bence.

Ben olsam SSD alırdım. Fakat video işleriyle uğraşıyorsanız, fotoğrafla çok ilginiz varsa kesinlikle HDD alın. Benim 1TB HDD dolmak üzere.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı