HDD'den SSD'ye Geçiş

NASIL BURDAYIM

Hectopat
Daha fazla  
Casper laptop kullanıyorum. 1 TB HDD var içinde. 400 GB C, yaklaşık 550 GB D diski var. Samsung 860 Evo M2 250 GB SSD alacağım. Format atmadan SSD'ye geçiş yapabilir miyim? Geçiş yaptıktan sonra 250 GB olan SSD'yi C olarak, 1 TB HDD'yi D olarak kullanmak istiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper laptop kullanıyorum. 1 TB HDD var içinde. 400 GB C, yaklaşık 550 GB D diski var. Samsung 860 Evo M2 250 GB SSD alacağım. Format atmadan SSD'ye geçiş yapabilir miyim? Geçiş yaptıktan sonra 250 GB olan SSD'yi C olarak, 1 TB HDD'yi D olarak kullanmak istiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?
Format atmadan geçebilirsin fakat laptop 2 adet diski destekliyor mu onu öğrenmelisin... SSDyi taktıktan sonra içine format ile işletim sistemini kurar açarsınız. Bunun içinse 1.port girişine takmalısınız SSD´yi.

Arkadaşım öncelikle formatsız geçiş yaparsın. Samsung ssd’nin programı var. Technopat ekibinin anlattığı bir video da görmüştüm. Programı açıp şu anki kullandığın diski seçiyorsun sonrasında ise klonlamak istediğin diski. Harddisk doluluk oranına göre atar. Ancak 1 tb hdd den ikiye bölünmüş ise d yi yedeklemeni tavsiye ederim. Eğer bana sorarsan hiç kopyalamakla uğraşma direk ssdyi takıp formatla

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı