Hedefleriniz Neler?

Yapamadiklarinla değil, yaptıklarına övün, yoksa komik hale düşersin.

O küçümsediğin ise girebilmek için millet 40 takla atiyor, atmak zorunda. Çünkü kendini oralarda görmek isteyen insanların tek hedefi memur olabilmek değil :) Sana bir şey demiyorum, bu kadar içerlendiğine göre o bahsettiğim tayfanın içerisinde birisin büyük ihtimalle.

Çok saçmaladın, bence git kendine farklı bir meşguliyet bul. Tanımadığı insanlar hakkında küçümser eleştiriler yapan bir kişisin. Senin 10 yaşında bir hayalperest trol bir çocuk olduğuna inanıyorum. Yazdıkların akıl yaşını böyle gösteriyor. Son cevabınla ve postlara attığı emojiden belli oluyor. Eğer gerçek bir kişilik isen sana gerçekten acıdım. İnsanlar nasıl bu hale geliyor merak ediyorum. Bu ülkede mantıkla ilgili tez yazmak çok kolay olmalı çünkü çürük vasıfsız egoyla tanımadığı insanları küçümseyen ve eleştiren hikayeler uyduran sıkıntılı bireyler ile dolu bir ülkeyiz. Memur olmak isteyen arkadaşlarda vardır tabi, bu arkadaşı baz alıp kendini küçük görmesin çünkü çürük egolular her zaman sürünen ters psikoloji yapan insanlardır. Sistemin çalışması için herkesin her mesleği yapması gerekiyor, önemli olan insanın zihniyetini geliştirmesi ve yaptığı işi düzgün yapması. Karakter çok önemlidir. Her şeyinizi kaybedin ama karakterinizi asla kaybetmeyin.

Soru çok açık meslek olur başka bir şey olur hedefleriniz neler? Benimki tamamen yurt dışı odaklı Yıldız Teknik ya da Boğaziçinde bilgisayar mühendisliği o olmaz ise Astrofizik istiyorum. Önüme sunulan hayatı değil istediğim hayatı yaşamak istiyorum bunun için ne gerekiyorsa elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Umarım sizde hedeflerinize ulaşır ve istediğiniz hayatı yaşarsınız. Hepinizin hedeflerini merak ediyorum bu arada. :D
Bilgisayar mühendisliği ya da oyun geliştiriciliği, yazılımcılık, vs,
YKS'de iyi bir sıralama yapmayı ondan sonra güzel bir üniversitede tıp okuyup genetik alanını seçmeyi planlıyorum. Umarım başarılı olurum. 10. sınıftan başladım çalışmaya günde 1 saat.
Hiçbir zaman kendine saat sınırı koyma memur değilsin öğrencisin be kardeşim bende öğrenciyim belli bir saatte başlayıp bitene kadar ders çalışıyorum

Geçmişte kazandığım bölüm senede sadece 3-4 kişi alıyordu. Hem ÖSS sınavından, hem yetenek sınavlarından, hem de mülakattan geçmek gerekiyordu. O yüzden senede 50 kişi alan bölümlere giripte havalanan gençleri görünce gülüyorum :)

Şuan ki hedeflerim daha basit artık. "Nightmare"'de %100 yapmak gibi. 🤣

@Wei Shen konu neden çok afedersiniz karaktersizliğe geldi ? @Jira bu forumda uzun zamandır var ve ben kimseye gereksiz ego yaptığını veya birini ezdiğini görmedim. Bakın ego olmalı bence insan çalışıp iyi bir yerde iyi bir işte çalışınca o insanda tabii ego olacak önemli olan egonun bencillik seviyesinde olmaması. Ayrıca insan yaptığıyla övünmeli arkasına baktığında "Ulan ben bunları bunları yaptım"diyebilmeli yoksa boş gelip boş geçeriz bu dünyadan. İnsanlar Türkiye'de bir şey yapamadağı için beyin göçü denen göçü yapıyor çünkü burda fırsat yok adam boş boş sabah 8 akşam 6 diyerek 50 sene çürütüyor. Dediğim gibi insan bu dünyadan göçtüğünde arkasında bir şey bırakabilmeli bu yüzden hedef var. Hedef olmazsa boş boş gezer durursun. Ayrıca ben memur olup sabah 8 akşam 5 diyerek ömür geçirmek istiyorum diyenlere lafım yok bu bir tercih meselesi ama kendi görüşümce insan her zaman bir amaç için çalışmalı.

@Wei Shen konu neden çok afedersiniz karaktersizliğe geldi ? @Jira bu forumda uzun zamandır var ve ben kimseye gereksiz ego yaptığını veya birini ezdiğini görmedim. Bakın ego olmalı bence insan çalışıp iyi bir yerde iyi bir işte çalışınca o insanda tabii ego olacak önemli olan egonun bencillik seviyesinde olmaması. Ayrıca insan yaptığıyla övünmeli arkasına baktığında "Ulan ben bunları bunları yaptım"diyebilmeli yoksa boş gelip boş geçeriz bu dünyadan. İnsanlar Türkiye'de bir şey yapamadağı için beyin göçü denen göçü yapıyor çünkü burda fırsat yok adam boş boş sabah 8 akşam 6 diyerek 50 sene çürütüyor. Dediğim gibi insan bu dünyadan göçtüğünde arkasında bir şey bırakabilmeli bu yüzden hedef var. Hedef olmazsa boş boş gezer durursun. Ayrıca ben memur olup sabah 8 akşam 5 diyerek ömür geçirmek istiyorum diyenlere lafım yok bu bir tercih meselesi ama kendi görüşümce insan her zaman bir amaç için çalışmalı.
1.si sen niye avukatlık yapıyorsun? :) adam söyledi söyleyeceğini zaten. 2.si bu dediklerinin konuyla alakası zayıf. 3. olarak da söyleyeceğim şu; sen yazılanları bir daha oku. :) Benim bu konuya son postum bu.

1.si sen niye avukatlık yapıyorsun? :) adam söyledi söyleyeceğini zaten. 2.si bu dediklerinin konuyla alakası zayıf. 3. olarak da söyleyeceğim şu; sen yazılanları bir daha oku. :) Benim bu konuya son postum bu.
1.si avukatlık yapmıyorum konu amacından sapıyordu iş karaktersizliğe geldi. 2.si İnşallah atanırsınız da güzel bir sabah 8 akşam 5 verimli bir hayat geçirirsiniz. Saygı duyuyorum. Size hayatta başarılar.

1.si avukatlık yapmıyorum konu amacından sapıyordu iş karaktersizliğe geldi. 2.si İnşallah atanırsınız da güzel bir sabah 8 akşam 5 verimli bir hayat geçirirsiniz. Saygı duyuyorum. Size hayatta başarılar.
Bütün meslekler bu şekilde işliyor. Memur olmak benim hayalim değil, 2 kez yazdığım yazıyı okumadan yazmışsın bana birde konu değerlendirmesi yapıyorsun. Yanlış yapıyorsun. Tanımadığın insanlara bir eleştiri yaparsan, onları hor görürsen eğer karakterinde bir problem vardır. Bunu ben sana öğretemem, ailen öğretmenli. Sana da başarılar.

Sorsan elle tutulur yaptığı 1 tane bile iş yoktur ama lafa gelince herkes mühendis, doktor, bilim adamı vs. Bu kadar vizyonsuzluk içinde hiç bilmediği sektörlere laf atışından belli ediyor zaten kendini.

İster ağlayın, ister sızlanın. Sen saçma sapan bir okuldan, saçma sapan bir sonuçla mezun oluyorsan hiçbir halt olmuyorsun. Sağda solda hiçbir işe giremeyen, hiçbir şey yapamamış sözde mühendis oluyorsun. Hangi dal olursa olsun, adam gibi mühendis çıkanları zaten daha okul bitmeden büyük şirketler kapıyor.

Bu kadar büyük vizyonsuzlukla bunları o kişilerin anlayamaması yadırganmamalı gerçi. Havaya konuşuyoruz. Daha Türkçe yazamadan bana oku diyen adam da gitsin bir aynaya baksın. KPSS'de bunları da soruyorlar, dikkat et.

Sorsan elle tutulur yaptığı 1 tane bile iş yoktur ama lafa gelince herkes mühendis, doktor, bilim adamı vs. Bu kadar vizyonsuzluk içinde hiç bilmediği sektörlere laf atışından belli ediyor zaten kendini.

İster ağlayın, ister sızlanın. Sen saçma sapan bir okuldan, saçma sapan bir sonuçla mezun oluyorsan hiçbir halt olmuyorsun. Sağda solda hiçbir işe giremeyen, hiçbir şey yapamamış sözde mühendis oluyorsun. Hangi dal olursa olsun, adam gibi mühendis çıkanları zaten daha okul bitmeden büyük şirketler kapıyor.

Bu kadar büyük vizyonsuzlukla bunları o kişilerin anlayamaması yadırganmamalı gerçi. Havaya konuşuyoruz. Daha Türkçe yazamadan bana oku diyen adam da gitsin bir aynaya baksın. KPSS'de bunları da soruyorlar, dikkat et.
Sen tanımadığın insana 2.2'lik diploma notu falan yok bilmem ne diyorsun. Vizyonunu yiyeyim. :) Sensin.

Yeni konular

Geri
Yukarı