Hem vücut geliştirme hem vücut esnekliği sağlamak beraber yapılabilir mi?

Rid

Decapat
Daha fazla  
15 yaşındayım 1.80 boyum var 60 kiloyum. Sürekli olarak bilgisayarda oyun oynuyorum hafta sonları, hafta içi okul dışında hep yatakta yatıyorum çok hareketsizim diye hafif aletsiz hareketler yapmaya başladım (4 kiloluk 2 tane ağırlığım var) 2 günde bir yapıyorum beslenmem de normal 3 öğün ve bu parkur olaylarına merakım var azıcık. Yani hem kaslı olup hem esnek olabilir miyim? Yani ya da bir dövüş sporu yapsam tekvando gibi (azıcık geliştikten sonra tabii bu vücutla yapmayı düşünmüyorum da) esneklik önemli tekvando da sanırım kas geliştikçe esneklik azalıyor galiba ama ikisi aynı anda olmaz mı? İleride dövüş kursuna falan gitmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
15 yaşındayım 1.80 boyum var 60 kiloyum. Sürekli olarak bilgisayarda oyun oynuyorum hafta sonları, hafta içi okul dışında hep yatakta yatıyorum çok hareketsizim diye hafif aletsiz hareketler yapmaya başladım (4 kiloluk 2 tane ağırlığım var) 2 günde bir yapıyorum beslenmem de normal 3 öğün ve bu parkur olaylarına merakım var azıcık. Yani hem kaslı olup hem esnek olabilir miyim? Yani ya da bir dövüş sporu yapsam tekvando gibi (azıcık geliştikten sonra tabii bu vücutla yapmayı düşünmüyorum da) esneklik önemli tekvando da sanırım kas geliştikçe esneklik azalıyor galiba ama ikisi aynı anda olmaz mı? İleride dövüş kursuna falan gitmeyi düşünüyorum.
Ben zamanında hem vücut hem esneklik çalıştığımda bir zararını görmedim ve az da olsa ilerleme kaydetmiştim(30 yaşındayım bir de o zamanlar). Vücut salonunda çalışmam milleti rahatsız eder diye bıraktım. Ronnie coleman ve flex wheeler bile bacaklarını açabildiğine göre hiç endişe edecek durum yok. Başarılar.

Ben zamanında hem vücut hem esneklik çalıştığımda bir zararını görmedim ve az da olsa ilerleme kaydetmiştim(30 yaşındayım bir de o zamanlar). Vücut salonunda çalışmam milleti rahatsız eder diye bıraktım. Ronnie coleman ve Flex wheeler bile bacaklarını açabildiğine göre hiç endişe edecek durum yok. Başarılar.

Yani olabilir evde olur mu bu esneklik antrenmanları.

Isınma işini evde yapabilirsen olur. Koşu yürüyüş ya da IP atlama vb filan yapmak gerek.

Asıl amacım vücut değil de güçlü olmak çünkü hareketler güç istiyor patlar kuvvet falan diyorlardı galiba kastettiğim hareketler bunlar
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ya da bunu dışında duvara dümdüz tırmanmak istesem çok zorlanıyorum örneğin.

Geri
Yukarı