Spor salonunda vücut geliştirme yapılabilir mi?

Salona gitmeden olmaz. Oranın o ter ve t***k kokusu bile adamı güçlendirir, motive eder.
Burada zaten bacak ile ilgili bir makine göremedim bile. Arkadaki sarı şey ne anlamadım ama göğüs ve omuz makinesi demişsiniz. Göğüs ve omuz bir nebze çalışılır hadi diyelim ama sırt için dumbell row dışında bir hareket göremiyorum burada. Bar ile trapez çalışılır belki. Normal row ve lat makinesi de yok. Kablolar yok, kol nasıl çalışacak? Bacak zaten direkt yok. O dumbellar'ın da yeteceğini düşünmüyorum. Plakalar da zaten çok az.
Kendi kendine bir şeyler dene tabi ama gerçekten spor yapmak istiyorsan gayet yetersiz bir yer.
Sadece bu oda için söylüyorum, arkada bir oda daha var sanırım.

Hocam daha çok çeşitli alet bulunan bir salona gidebiliniyor ise orası daha iyi bir seçenek olabilir, ama onun dışında burada dambıl ile bir çok hareket yapılır gibi duruyor, arkada da konu sahibinin dediğine göre omuz ve göğüs için makine var anladığım kadarıyla, bunların dışında yanlış anlamadıysam orada ki bench sehpası ayarlanılabiliyor ise orada da bir takım hareketler ile çalışma yapabilir diye düşünüyorum, onun dışında squat gibi hareketleri, dambıl ve çeşitli hareketler ile bacak çalışılabilineceğini düşünüyorum. Daha çok alet bulunan spor salonuna gitmesi tabii ki daha iyi gibi görünüyor, ama başta "Salona gitmeden olmaz." yazdığınız için bunu yazma gereği duydum.

Son düzenleme:
İyi de mekanda adamakıllı ağırlık yok sürekli burada takılarak vücut yapamaz geçici anca.

Hocam burada biyere kadar vücut yapabilir diye düşünüyorum, vücut derken neyi kastettiğimize göre de değişebilir gibi görünüyor, ama geçici derken neyi kastediyorsunuz? Daha bol aletli bir spor salonunda yapınca kalıcı kas olup, burada yapınca kalıcı kas olmuyor mu? Tabii dediğim gibi, durumu daha iyi, bol aletli bir spor salonunu sağlıyor ise o daha iyi bir seçenek vücut geliştirme açısından.

Hocam burada bir yere kadar vücut yapabilir diye düşünüyorum, vücut derken neyi kastettiğimize göre de değişebilir gibi görünüyor, ama geçici derken neyi kastediyorsunuz? Daha bol aletli bir spor salonunda yapınca kalıcı kas mı oluyor?

O anlamda geçici değil bir yere kadar gelişir sonrası gelmez yani çünkü ağırlık kısıtlı makine kısıtlı spor salonunda yaparsa daha çok gelişir ama o arkadaşın nasıl bir vücut istediğine bağlı öyle çok büyümek istemiyorsa burada fit bir vücut yapar.

Arkadaşlar sakin olun tamam başlangıç için 1-2 Ay burayı düzenli bir şekilde kullanacağım daha sonrasında bir spor salonuna yazılırım tartışmaya gerek yok hepinize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. :)

O anlamda geçici değil bir yere kadar gelişir sonrası gelmez yani çünkü ağırlık kısıtlı makine kısıtlı spor salonunda yaparsa daha çok gelişir ama o arkadaşın nasıl bir vücut istediğine bağlı öyle çok büyümek istemiyorsa burada fit bir vücut yapar.
Fit bir vücut benim için yeterlidir.

Yapılır gayet de yapılır yapılmaz diyenelere de kulak asma belli bir seviyeye gelinir 2 tane dambılla vücudunun her yerini çalışabilirsin ki orada 2 dambıldan çok daha fazlası var belirli bir seviyeye geldikten sonra bu işi bu sporu seversen o zaman bir salona yazılırsın şu anlık paranı beslenmene ayır ve orada çalış.

Yapılır gayet de yapılır yapılmaz diyenelere de kulak asma belli bir seviyeye gelinir 2 tane dambılla vücudunun her yerini çalışabilirsin ki orada 2 dambıldan çok daha fazlası var belirli bir seviyeye geldikten sonra bu işi bu sporu seversen o zaman bir salona yazılırsın şu anlık paranı beslenmene ayır ve orada çalış.
Teşekkürler :)

Salona gitmeden olmaz. Oranın o ter ve t***k kokusu bile adamı güçlendirir, motive eder.
Burada zaten bacak ile ilgili bir makine göremedim bile. Arkadaki sarı şey ne anlamadım ama göğüs ve omuz makinesi demişsiniz. Göğüs ve omuz bir nebze çalışılır hadi diyelim ama sırt için dumbell row dışında bir hareket göremiyorum burada. Bar ile trapez çalışılır belki. Normal row ve lat makinesi de yok. Kablolar yok, kol nasıl çalışacak? Bacak zaten direkt yok. O Dumbellar'ın da yeteceğini düşünmüyorum. Plakalar da zaten çok az.
Kendi kendine bir şeyler dene tabii ama gerçekten spor yapmak istiyorsan gayet yetersiz bir yer.
Sadece bu oda için söylüyorum, arkada bir oda daha var sanırım.

Bana 2 tane dambıl ver sana 100 tane farklı hareket yazayım her bölgeye.

Bana 2 tane dambıl ver sana 100 tane farklı hareket yazayım her bölgeye.

Başlayayım bu salonda neler yapılır.
Göğüs bench press dambıl press incline press decline press dambıl fly
Sırt barbell row dambıll row trapez row ayrıca en sonda kablosuz lat pull down var bizim makine lat çekiş dediğimiz
Omuz lateral front lateral çeneye çekiş arkaya açış.
Ön kol barbel curl dambıl curl hammer curl scott curl reverse curl.
Bacak squat ve bisiklet en temel bacak hareketleri
Tek eksik triceps olur onun içinde direnç bandı alır elmas şınav çeker dambıl kick yapar
Buyur sana ve arkadaşa program.

Son düzenleme:
Görselden anladığım kadarıyla fiziksel egzersizleri gerçekleştirebilirsiniz başlıca kardiyo gibi fakat kas kütlenizi genişletmek için ağırlık antrenmanı yapmanız gerekmektedir ve o aletler attığın görselde yok maalesef ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı