Spor salonunda vücut geliştirme yapılabilir mi?

Başlayayım bu salonda neler yapılır.
Göğüs bench press dambıl press incline press decline press dambıl fly
Sırt barbell row dambıll row trapez row ayrıca en sonda kablosuz lat pull down var bizim makine lat çekiş dediğimiz
Omuz lateral front lateral çeneye çekiş arkaya açış.
Ön kol barbel curl dambıl curl hammer curl scott curl reverse curl.
Bacak squat ve bisiklet en temel bacak hareketleri
Tek eksik triceps olur onun içinde direnç bandı alır elmas şınav çeker dambıl kick yapar
Buyur sana ve arkadaşa program.
Şimdi bunları kardiyo nedir diye soran arkadaşa da anlat.

Bunun motivasyonunu ver, rakibini ver. Ben salondakiler olmasa şimdiye sporu bırakmıştım. Burada da 2 aya sıkılacak. Daha yeni başlayan adama squat diyorsun. Belini sakatlayabilir. Sıkıntı burada. Adam bilmiyor. Öğrenmesi için salon ve hoca şart. Burada başlayıp salone geçmesi yerine tam tersi salonda başlayıp iyice öğrenince buraya gelip üstüne makine falan eklemesi daha iyi.

Son düzenleme:
Hocam aslında internette kopyalayıp yapıştırılınca hareket çıkıyor gibi. Ama virgül yok galiba, o yüzden kafa karıştırabilir belki.
normalde yazmıcaktım ama direk cevabını almak için yazmıştım yoksa internete yazıp bakardım bende çok hakim değilim spor tarzı şeylere.

Hocam aslında internete kopyalayıp yapıştırılınca, hareket çıkıyor gibi. Ama virgül yok sanırsam, o yüzden kafa karıştırabilir belki.
Dediğinizi anlamadım.
Benim demek istediğim başlangıç için yetersiz olması. Galiba ben biraz yanlış anlattım. Adam bilmiyor. Öğrenmek istiyor ama. Onun için salon her türlü daha iyi. Hiç yoktan oradakilere baksa bile Youtube'dan daha fazlasını öğrenir. Burada boşu boşuna kendini sakatlar.
Ben ilk başladığım zaman her hareketi yanlış yapıyordum. Salondakiler ve hocalar düzeltiyordu, öyle öyle vücut alıştı. Burada kim düzeltecek bu adamı?
Adamı niye para vermeye zorluyorsunuz yazmışsınız da adam sitesindeki salonu gösteriyor, sitede oturan birinin durumu kötü de değildir. Ayrıca şu zamanda aylık 500-600 hiçbir şey.

Şimdi bunları kardiyo nedir diye soran arkadaşa da anlat.

Bunun motivasyonunu ver, rakibini ver. Ben salondakiler olmasa şimdiye sporu bırakmıştım. Burada da 2 aya sıkılacak. Daha yeni başlayan adama squat diyorsun. Belini sakatlayabilir. Sıkıntı burada. Adam bilmiyor. Öğrenmesi için salon ve hoca şart. Burada başlayıp salone geçmesi yerine tam tersi salonda başlayıp iyice öğrenince buraya gelip üstüne makine falan eklemesi daha iyi.

Ben hocasız öğrendim deneye deneye internetten araştıra araştıra şimdi ise bilmeyenlere öğretmekten mutluluk duyuyorum ayrıca omuz için press yazmayı bacak içinde romaninan deadlift ve lunge yazmayı unutmuşum.

Dedim bende nasıl deadlift unuttu acaba...

Normal deadlift değil onu bende yapmıyorum ve gereksiz buluyorum romanian deadlift ve barbell row bel kuvvetini en iyi arttıran 2 hareket zamanında barbell row yapmaya başladığımda bara 10 + 10 kilo takıyordum ve belim ağrıyordu şu anda 45 + 45 takıyorum gene de herhangi bir ağrı yok öneririm.

Arkada dambıllar var bir de 10 kiloluk kaldırma şeyi onlar iş görmez mi?

Başlangıç seviyen için gayet yeterli burada hareketlerin formlarını kavrarsın ücretsiz ise eğer 2 ay filan burada takılmanı öneririm ağırlık yok diyenleri aldırma ilk günden 90kg benchpress bekliyorlar galiba senden. Dediğim gibi ücretsiz ise 2 3 ay değerlendirilebilir.

Başlangıç seviyen için gayet yeterli burada hareketlerin formlarını kavrarsın ücretsiz ise eğer 2 ay filan burada takılmanı öneririm ağırlık yok diyenleri aldırma ilk günden 90kg benchpress bekliyorlar galiba senden. Dediğim gibi ücretsiz ise 2 3 ay değerlendirilebilir.
Ücretsiz hocam sadece aidat biraz fazla ödüyoruz oda site olduğu için çünkü havuz, spor salonu, sauna olduğu için teşekkürler yardımın için.

Eki Görüntüle 1789895

Merhaba sitemizde böyle ufak bir spor salonu mevcut burada düzenli olarak çalışırsam kas veya vücut geliştirme yapabilir miyim?

Kilo: 73.
Boy: 1.90

Hocam daha ayrıntılı birkaç fotoğraf yüklene şansınız var mı ve sanırım arkada ki odada da ağırlıklar var orayı da atar mısınız ve toplan takılabilir ağırlık miktarı ne kadar?

Geri
Yukarı