Hepsiburada 6 ölü pikselli monitörü iade almıyor

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, bu sitede monitör satın aldım 6 tane ölü piksel çıktı iade etmek istiyorum değişim de istemiyorum. Açıklamaya yazmadım ölü piksel diye servise gönderir diye de bana böyle bir cevap verdiler "ilgili ürününüz kurulumu başlatılmış ise bir ürün. Bu bağlamda direkt olarak iade işlemi sağlanamıyor. Kurulumu yapılmış ya da kullanılmış ürünlerin iade işlemi, yetkili servis raporu doğrultusunda gerçekleştirilebilmektedir. Ürününüzün kullanılmış/kurulumu yapılmış olmasından dolayı, ürün iadesi servis iade raporu ile birlikte sağlanabilmektedir. Servis işlemleri için garanti belgesinde belirtilen teknik servisle iletişime geçmenizi rica ederim. Yetkili servis kontrolleri ardından iade veya değişim raporu almanız durumunda işlemlerinizin tamamlanması için bize yeniden ulaşabilirsiniz."
İade eden arkadaşlar var ise bu dediklerini mi yaptılar tam olarak?
Öncesinde ben UPS satın almıştım onu direk verdikleri kod ile şubeye teslim edip para iademi almıştım.
Yenimi geldi bu kural yoksa klasik robot gibi cevap veren bu canlı destek çalışanı karıştırdı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektronik ürünlerin büyük çoğunluğunda iade koşulları kaldırıldı. Denildiği gibi ürünün kusurunun kanıtı olmadığı sürece iade edemezsiniz. Servise gönderip iade edilecek ürün için rapor istiyorum dersiniz. Olayı anlatınca servisin size yardımcı olması lazım. Bazı satıcılar halen koşulsuz iade alıyor ama dediğim gibi "bazı satıcılar".

Elektronik ürünlerin büyük çoğunluğunda iade koşulları kaldırıldı. Denildiği gibi ürünün kusurunun kanıtı olmadığı sürece iade edemezsiniz. Servise gönderip iade edilecek ürün için rapor istiyorum dersiniz. Olayı anlatınca servisin size yardımcı olması lazım. Bazı satıcılar halen koşulsuz iade alıyor ama dediğim gibi "bazı satıcılar".

Yok HB çalışanı korkuttu beni bilgisi yokmuş sanırım öyle bir şey yok dedi başka çalışana bağlandım 14 günü geçen ürünlerde istiyorlarmış servis raporu.

Yok HB çalışanı korkuttu beni bilgisi yokmuş sanırım öyle bir şey yok dedi başka çalışana bağlandım 14 günü geçen ürünlerde istiyorlarmış servis raporu.

HB'de bir satıcıysa sorun yaşamanız normal bir durumdu. HB kendi sattıkları ürünlerde servis işlemini de kendisi üstlendiği için iade raporunuda kendisi hazırlamış oluyor. Yine de alışveriş yaparken dikkat etmek lazım. İade mevzuları iyice zorlaşmaya başladı.

HB'de bir satıcıysa sorun yaşamanız normal bir durumdu. HB kendi sattıkları ürünlerde servis işlemini de kendisi üstlendiği için iade raporunuda kendisi hazırlamış oluyor. Yine de alışveriş yaparken dikkat etmek lazım. İade mevzuları iyice zorlaşmaya başladı.

Aynen Amazon dışında genelde almam zaten yoktu piyasada monitörün satıcı Hepsiburada'nın kendisiydi.
Eğer olmasaydı sizin bu dediğiniz olacaktı demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı