Hepsiburada değişim talebi reddedildi

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Arkadaşlar merhaba,
Olayı kısaca özet geçeyim: Hepsiburada üzerinden Oppo Realme C25 64 GB telefon aldık. Telefon geldiğinde şifre sordu ve internetten garanti sorgulaması yaptığımda, garantinin 1 ay önce başladığını gördüm.
Sonra değişim, değişim olmayacaksa iade talebi oluşturdum. Ama talep reddedilmiş. Ve kargoya verilmiş. Reddedilme nedeni de yazmamışlar. Ne yapmalıyım? Aradım, onlarda anca destek talebi oluşturuyor.
Ayrıca, şimdi markanın sitesinden IMEI ile garanti sorgulaması yaptım, sonuç bulunamıyor.

Ekran Alıntısı.PNG

2.PNG

a.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Şikayetvar'a yazın, HB müşteri hizmetlerine ulaşıp durumu anlatın ya da destek talebi oluşturun. Baktınız hiçbir türlü kabul olmuyor tüketici haklarına başvurun.

Firma geldiğinde tekrar almaz ve kargoda ürün çöpe gider.
Ürün hiç bir yerde çöpe gitmez hocam. Ek olarak satıcıyı bilmemekle birlikte firmalar gelen kargolara teslim almadan önce tek tek bakıp aa bu neymiş kim göndermiş diye bakamıyor. Günlük toplu teslimat yapıp toplu teslim alıyorlar. Sonra tek tek kargo/problem eşleştirmesi oluyor ve işleme alınıyor genelde.

Arkadaş ürünü tekrar alırsa şu an sonucunu bile bilmediği aksiyonu kabul etmiş olacak.

Ürün hiç bir yerde çöpe gitmez hocam. Ek olarak satıcıyı bilmemekle birlikte firmalar gelen kargolara teslim almadan önce tek tek bakıp aa bu neymiş kim göndermiş diye bakamıyor. Günlük toplu teslimat yapıp toplu teslim alıyorlar. Sonra tek tek kargo/problem eşleştirmesi oluyor ve işleme alınıyor genelde.

Arkadaş ürünü tekrar alırsa şu an sonucunu bile bilmediği aksiyonu kabul etmiş olacak.
Ürünü alıp THH'ye vs. başvurmak çok daha güvenilir. Bazı firmalar kabul etmedikleri kargoları çöpe atabiliyorlar.

Arkadaşım uğraşma hiç, al ürününü en yakın THH'ye başvurunu yapıyorsun kanıtlarınla birlikte. Sonra haber bekliyorsun, nasılsa haklı çıkacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı