Hepsiburada dolandırıcılığı

Ben yillardir müşterisiyim, şu ana kadar hiç magdur edilmedim, hatta gecen hafta spor ayakkabi aldim beğenmedim diye iade ettim, hiç sorun olmadi, sizin magdur olmanizin sebebi 15 gün olayi bunu sizde biliyorsunuz, sirketlerin kurallari katidir, kişiye özel esneme yapmamalari normal, t h heyeti sayesinde umarim magduriyetiniz giderilir.

Kişiye özel esneme yapıyorlar tabii ki.
Saçma gelebilir belki ama gerçekten öyle bir şey var. Yukarıda belirttim.

Dostum haklarını yazıyorum.
-Ürün teslim tarihinden itibaren 15 gün içinde iade edilebilir. İade sürem geçti fakat cihaz arızalı hakkım yok mu?
Var, ürünün teslim tarihinden itibaren 6 ay içinde ortaya çıkan arızalar, ürünün teslim anında var kabul edilir ve tüketici, seçimlik haklarını kullanabilir.
Tüketici tamir seçimlik hakkını kullanırsa veya bu hakkı kullanması hakkaniyete daha uygunsa tamir sonrası aynı problem 2. defa tekrarlarsa tüketici ürünü iade edebilir.
Peki Hepsiburada bunu kabul etmiyor ne yapacağım? İlçende bulunan tüketici hakem heyetine belgelerle başvuracaksın.

Hocam konudan bağımsız TWS kulaklıklarda iade sürecini biliyor musunuz? Kulaklık aldım 10 dakikada iyi olmadığını anladım iade ettim şu anda yolda ama iade almayacaklarını ilettiler ne yapmam gerekli?

11.798TL evet aşıyor hocam.
11.330 TL ve üzeri >Tüketici Mahkemesi (öncelikle dava şartı arabuluculuk)

Hocam konudan bağımsız TWS kulaklıklarda iade sürecini biliyor musunuz? Kulaklık aldım 10 dakikada iyi olmadığını anladım iade ettim şu anda yolda ama iade almayacaklarını ilettiler ne yapmam gerekli?
Firma özel iade süresi belirlememişse kanuni iade süresi ürünün tüketiciye tesliminden başlamak üzere 14 gündür.
Tüketici 14 gün içinde ürünü hiçbir gerekçe göstermeksizin iade edebilir. Ürünün kargoya veya başka taşıyıcıya verildiği an hakkın kullanıldığı andır gecikmeler nedeniyle sürenin geçmiş olmasından tüketici sorumlu tutulamaz.

Kulaklık içi ise bir şey yapamazsınız hocam. Kulaklık üstü olsaydı iade edebilirdiniz, fakat kulaklık içi hijyen ürününe girdiği için hakem heyetine başvursanız bile alamazsınız.

2 hafta yerine 1 hafta kullansaydınız keşke.
Hocam o sürede bataryasını test ediyordum ısınma testine bakıyordum. Keşke olmasına gerek yok zaten telefon ekranından jelatin çıkmadı.

11.330 TL ve üzeri >Tüketici Mahkemesi (öncelikle dava şartı arabuluculuk)

Firma özel iade süresi belirlememişse kanuni iade süresi ürünün tüketiciye tesliminden başlamak üzere 14 gündür.
Tüketici 14 gün içinde ürünü hiçbir gerekçe göstermeksizin iade edebilir. Ürünün kargoya veya başka taşıyıcıya verildiği an hakkın kullanıldığı andır gecikmeler nedeniyle sürenin geçmiş olmasından tüketici sorumlu tutulamaz.
Hocam şimdi hakem heyeti başvurusu yaptım. Diğer başvuruyu yapabilmem için, bu mevcut başvurumu iptal etmem gerek sanırım? Dava şartı arabuluculuk derken, avukat mı?

Hocam şimdi hakem heyeti başvurusu yaptım. Diğer başvuruyu yapabilmem için, bu mevcut başvurumu iptal etmem gerek sanırım? Dava şartı arabuluculuk derken, avukat mı?
Hayır hocam arabuluculuk zorunlu olan davalarda , taraflar dava açmadan önce adliyede arabuluculuk bürosuna başvurması zorunludur. Tarafsız bir arabulucu(arabulucuyu adliye tayin eder) önünde taraflar anlaşmaya çalışır eğer karşı taraf ilk oturuma gelmezse arabuluculuk olumsuz sonuçlanmış olur ve dava açma hakkınız doğar.
Hakem heyeti başvurunuzu iptal etmeniz gerekebilir ama emin değilim çünkü mahkeme kararı her türlü üstün uygulamaya sahiptir hakem heyeti kararıyla çelişse de uygulanır ama yine de sormakta yarar var usulden reddedilmeyin.

Hayır hocam arabuluculuk zorunlu olan davalarda , taraflar dava açmadan önce adliyede arabuluculuk bürosuna başvurması zorunludur. Tarafsız bir arabulucu(arabulucuyu adliye tayin eder) önünde taraflar anlaşmaya çalışır eğer karşı taraf ilk oturuma gelmezse arabuluculuk olumsuz sonuçlanmış olur ve dava açma hakkınız doğar.
Hakem heyeti başvurunuzu iptal etmeniz gerekebilir ama emin değilim çünkü mahkeme kararı her türlü üstün uygulamaya sahiptir hakem heyeti kararıyla çelişse de uygulanır ama yine de sormakta yarar var usulden reddedilmeyin.
Hocam bu olay mahkemeye giriyor. Hakem heyeti başvurum hazırda var. Oraya başvurmak için iptal ettirmem gerek. Hakem heyeti olumsuz sonuçlanırsa dediğiniz şeyi o zaman yapabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı