Hepsiburada dolandırıcılığı

18 yaş altı olduğumdan, hakem heyeti başvurusunu velim ile açtım. Hakem heyeti isterse 13 bin lira olsun, yine reddedilmez işleme alınıyor hocam.
Bugün tüketici hakları sınavına girdim çalışırken kitap yazarı, "parasal sınırı aşıp da tüketici heyetine yapılan başvurular reddedilir, doğrudan mahkemeye başvurmak gerekir" demiş uygulamada farklılıklar olabiliyor tabii.

Bu yüzden sadece Amazon'dan alışveriş yapıyorum, iade süreleri de 1 ay ve seni asla mağdur etmiyolar. 3 5 fazla olsa bile sonuna kadar Amazon.

Ben Hepsiburada'dan aylık 20K'lık alışveriş yaptığımdan olsa gerek bende anında iade aldılar telefonu. Başka şeylerde de öyle birçok firma. Çok alışveriş yapıyorsanız size özel davranıyorlar.
Bu hepsiburada için çok daha kötü bir şey. Kurumsallıktan uzak ayrımcılık yapan bir firma olduklarını gösterir. Normalleştirilmemesi gerek. Örneğin Amazon'da böyle bir tutum yok. Sıfır hesapla yurt dışı alışverişlerinizde bile yardımcı oluyorlar. Kurumsallık budur.

Bu Hepsiburada için çok daha kötü bir şey. Kurumsallıktan uzak ayrımcılık yapan bir firma olduklarını gösterir. Normalleştirilmemesi gerek. Örneğin Amazon'da böyle bir tutum yok. Sıfır hesapla yurt dışı alışverişlerinizde bile yardımcı oluyorlar. Kurumsallık budur.

Anlamadım?
Ben Hepsiburada'dan alışveriş yapıyorum ve beni özel bir yerde tutuyorlar.
Kurumsal fatura kesiliyor.
Amazon'da ise aynı adrese birkaç tane aynı üründen aldıktan sonra hesabımı engelliyor ve mail ve şöyle diyor:
Sizin bir işletme olduğunuzu fark ettik ve satış yapmayacağız.
Diyor.

Ekran jelatini çıkmadı diyorsun. Bunun çıkması gerektiğini biliyorsan eğer neden 2 hafta kullanmaya devam ettin? Ekran koruyucu olayını seni haklı göstermesi için eklemişsin.

Şüphelendi isen 15 gün içinde iade etseydin keşke.

Tarafsız, hakem heyeti gözüyle bakarak yapıyorum bu yorumu. Hakem heyetine gitmiş olsan zaten tüketiciyi haklı buluyor %99.

Ama dost acı söyler. Sen kendi hakkını kullanmamışsın. Hepsiburada'nın suçu yok. Üretim kaynaklı hata olabilir, öyle fabrikasyon üretim zannedip robotlar üretiyor sanmayın bu cihazlar. Otomatik test makinelerinden geçmez ise fabrikada bulunan teknisyen alıp bakıyor, gerekirse içini açıyor takılmayan bir şey var mı diye bakıyor. Parça değişmeden çözülüyorsa eğer tekrar paketleyip satıyorlar. Çöpe atma falan yok.

Ekran jelatini çıkmadı diyorsun. Bunun çıkması gerektiğini biliyorsan eğer neden 2 hafta kullanmaya devam ettin? Ekran koruyucu olayını seni haklı göstermesi için eklemişsin.

Şüphelendi isen 15 gün içinde iade etseydin keşke.

Tarafsız, hakem heyeti gözüyle bakarak yapıyorum bu yorumu. Hakem heyetine gitmiş olsan zaten tüketiciyi haklı buluyor %99.

Ama dost acı söyler. Sen kendi hakkını kullanmamışsın. Hepsiburada'nın suçu yok. Üretim kaynaklı hata olabilir, öyle fabrikasyon üretim zannedip robotlar üretiyor sanmayın bu cihazlar. Otomatik test makinelerinden geçmez ise fabrikada bulunan teknisyen alıp bakıyor, gerekirse içini açıyor takılmayan bir şey var mı diye bakıyor. Parça değişmeden çözülüyorsa eğer tekrar paketleyip satıyorlar. Çöpe atma falan yok.
Hepsiburada'nın bir suçu yok öyle mi? Telefon ısınıyor, ve jelatini açılmış. Ayrıca video kanıtı var bunları diyorsunuz? 15 gün içinde iade etmedim test ettim, çünkü başta sadece jelatinden pek şüphelenmemiştim. Hakem heyetini beklicez artık..

Hakem heyetine gitmiş olsan diyorsun, gittim zaten başvuralı 2.5 ay oldu.

Hepsiburada'nın bir suçu yok öyle mi? Telefon ısınıyor, ve jelatini açılmış. Ayrıca video kanıtı var bunları diyorsunuz? 15 gün içinde iade etmedim test ettim, çünkü başta sadece jelatinden pek şüphelenmemiştim. Hakem heyetini bekleyeceğiz artık.

Hakem heyetine gitmiş olsan diyorsun, gittim zaten başvuralı 2.5 ay oldu.

Hakem heyeti seni haklı bulacak zaten.
15 günü geçti ise Hepsiburada'nin yapacağı hiçbir şey kalmıyor. Değişimi yapacak olan kurum Samsung yetkili servisidir. Boşuna Hepsiburada'ya suç atmanın anlamı yok hocam. Hakkını kendin kullanmamışın. Öyle değil mi? Açıkça 15 gün olduğu belirtiliyor ürünün altında? Ve sen de bilerek iade etmedim diyorsun? E bile bile lades bu Hepsiburada niye dolandırıcı oluyor. Adamın sattığı ürünü de insan. Uretiyor nereden bilebilir sorunlu çıkacağı.

Bakış açısını değiştirmen gerekiyor. Başka firmalar 15 gün iadeyi bile kabul etmiyor. Telefon iadesini değişimini teknik servis yapar diyor. 30 gün içinde bir sorun olursa zaten teknik servis hemen istediğin şekilde yardımcı oluyor. Gerekirse üst model cihaz veriyor. Maalesef durum böyle. Tekrar tekrar yazmaya gerek yok. Kanıt olması, sorun olması hiçbir şeyi değiştirmiyor. Adam belli bir standarda göre iade alıyor o da 15 gün.

Bu olayı soru cevap şeklinde hem kendine sor hem chargpt benzeri yapay zekaya zor iki şekilde de senin haksız olduğunu söyleyecek.

Hepsiburada koşulsuz şartsız 15 gün iade hakkı verdi mi?
Evet.
Müşteri 15 gün içinde iade etti mi?
Hayır.

Bu kadar basit bunun cevabı. Yanlış anlama ben de tüketiciyim. Senin şu an sınırlı olmanı, ürünün sorunlu çıkmasından sebeple hakkını aramanı doğal biliyorum ama hepsiburadaua dolandırıcı demek, Hepsiburada telefon önerisi konularına girip almayın demek yanlış bir düşünce ve bence bu konuda marka karalama konusundan dava açmalı sana.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı