Hepsiburada İade Süreci

NuteLya

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.
Başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. Hepsiburada üzerinden 12.02.2020 tarihinde bir monitör sipariş verdim. 15.02.2020 tarihinde ürün bana ulaştı. Ürünün kutusu tozluydu deposundan geldiği belli. Neyse olur koskoca firma nerde tutacak ürünü dedim. Ürünün kutusunu açtım monitör ayağının naylon poşeti yırtıktı. Acaba daha önce kullanıldı mı dedim sonra baktım ki demir ayak sallanırken bile yırtabilir o paketi. Neyse dedim ürünü kurdum görüntü kalitesinden hiç memnun kalmadım. Sanıyorum ki ışık sızması da mevcuttu. Aynı zaman da USB portları da çalışmıyordu ürünün. Bende aynı gün müşteri hizmetlerini arayarak üründen memnun kalmadığımı belirttim. Kurulumunu yapıp yapmadığımı sordular. Bende tabiki yaptım yapmadan nasıl anlayabilirim ürünün çalışıp çalışmadığını dedim ama nafile. Ürünün tozlu,paketinin içinin yırtık ve USB portlarının da ayrıca çalışmadığını belirttim. İadesini istedim.

Bana horoz lojistik firması tarafından evimden gelinip ürünün alınacağını söylediler. 17.02.2020 tarihinde ürünü gelip evimden aldılar. Daha sonrasında ki süreçte düzenli olarak 2 günde bir müşteri hizmetlerini arayıp akibetini sorguladığımda ürünün serviste olduğunu söylediler. 05.03.2020 tarihinde tekrardan aradım. Bana ürünün daha o gün kargodan alındığını depolarına ulaştığını belirttiler. Kafamdan ne kadar kaynar sular dökülse de aciliyet belirterek benden kaynaklı bir sorun olmadığını bildirdim.

09.03.2020 tarihinde ürünü servise gönderdiler. Daha sonrasında düzenli olarak arayıp tekrardan akıbetini sorguladığımda yasal servis sürecinin 20 iş günü olduğu dışında herhangi bir işlem veya bildirim sağlanmadı. Sürekli aynı mesaj ile dönüş yapıldığı için artık 27.03.2020 tarihinde bana acilen ürünün nerede,ne durumda olduğunu belirtin diye çıkışınca 31.03.2020 tarihinde ürünün servis sürecinin tamamlanması bekleniyor. Yasal servis süreci 20 iş günüdür şeklinde bir mesaj daha gönderildi.
Daha aramadım üzerine 01.02.2020 tarihinde arayıp ürünün yasal servis süresinin bittiğini ücret iademin ne zaman gerçekleşeceğini sordum. Tekrardan her seferde olduğu gibi talep açıldı ve 02.02.2020 tarihinde talebime dönüş olarak 06.04.2020 tarihinde ürün tarafınıza kargolanacaktır şeklinde bilgi verildi. Bende ürünün iadesini istediğimi bunca zamandır onarılıp bana gönderilmesi için mi beklediğimi dile getirdim.

Çünkü ürünü ben kendim servise göndersem 15.02.2020 tarihinde göndersem en geç 1 ay içerisinde onarılıp bana gönderilirdi. Bunca zamandır iade için görüşüyoruz ve servise belki de onarılıp gönderilmesi için yollanmıştır. Tekrardan müşteri hizmetleri ile görüştüm ve iadesini istediğimi ürünü kabul etmeyeceğimi belirttim.

Sıfır olarak aldığım ürünün daha önce iade olmuş şekilde bana gönderildiğini,ve kullanılmış bir üründeki arızaların giderilip bana gönderilmesini istemediğimi belirttim. Ancak o talebe de aynı şekilde dönüş sağlandı ürünün 06.04.2020 tarihinde adresime kargolanacağı şeklinde. Bugün 03.04.2020 tarihinde tekrardan arayıp ürünün servise gönderilirken iade,değişim,onarım hangisiyle gönderildiğini öğrenmek istediğimi söyledim. Bana bilgi veremeyeceklerini söylediler. Ürünü beklemem gerektiğini farklı bir aksiyon alamadıklarını söylediler. Ürünün servis raporunu istediğim de ise onu da göndermediler.
Ben daha öncesinde iade olmuş bir ürünü kullanmak istemiyorum. Sıfır olarak aldığım ürünün onarılıp bana gönderilmesini de istemiyorum. 3.500 TL ücret ödeyip yaklaşık 45 belki de daha fazla gündür iadesini beklediğim ürünün onarılıp tarafıma bilgi verilmeksizin aynı şekilde gönderilmesini kabul edemiyorum.

Yapılacak herhangi bir işlem var mıdır?
Yasal süreç başlatabilir miyim?
İadesi için ne yapabilirim?
Ürünü tarafıma gönderdiklerinde kargoyu reddetmeli miyim?

Son düzenleme:
Yazı ilk bakışta çok karışık görünüyor. Paragraf koyabilirsiniz.
THH ile çözülecek gibi görünüyor. Elinizdeki bütün bilgi, belge ve yazışmalar ile THH başvurunuz.

Son düzenleme:
Yazı ilk bakışta çok karışık görünüyor. Paragraf koyabilirsiniz.
THH ile çözülecek gibi görünüyor. Elinizdeki bütün bilgi, belge ve yazışmalar ile THH başvurunuz.
Hepsiburada müşteri hizmetleri mesajlarını pdf formatında nasıl alabilirim.
CİMER'e ve tüketici hakları mahkemesine başvurun. Gerisini onlar halleder :)
Sorunumu anlatan şekilde başvuru yapıyorum ancak belge olarak fatura dışında ne eklemem gerekli? Ve PDF format istiyor. Mesajları vesaire nasıl alabilirim?
Talep olarak hangisini seçmeliyim?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    7 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı