Hepsiburada İade Süreci

Daha önce hiç yaşamadım ama böyle olduğunu bilmiyordum genelde müşteri kesimi hep ezilen taraf oluyordu. Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim kargoyu gönderdim gönül rahatlığıyla sonucu bekliyorum.

Son bir şey daha iade kabul edildikten hemen sonra tekrar almayı düşünüyorum yeni konu mu açsam bilemedim. Maksimum 3000 TL bütçem var gtx 1660 süper x ryzen 5 3600x sistemli pcye ileride sistem yükseltme yapacağım için ileriye dönük olarak Gaming monitör önerileriniz var mı?
Kurallar gereği yeni bir konu açmanız gerekmektedir.

Iki gün önce iade kargom teslim edildi ama hepsiburada hesabımdan kontrol ediyorum hala aynı daha işlem yapılmamış. Bugün de işlem yapılmazsa bayramda yasaktı bir hafta daha uzatacaklar zamanında teslim ettik ama inş bahane olmaz.

Aldığım monitör

@Gkp Kaymaz

Aynı şeyi ben de yaşadım. THH'den sonuç bekliyorum şu an :) Ben de benzer bir konu açmıştım hatta ama ne geri dönüş var, ne de mantıklı bir cevap. Bir daha Hepsiburada denilen rezil yerden alışveriş yapar mıyım? Yapmam. Şu anda dahi monitörü kabul etmeyip sürekli geri yolluyorlar. Rezillik.
1590114228598.png

Aynı şeyi ben de yaşadım. THH'den sonuç bekliyorum şu an :) Ben de benzer bir konu açmıştım hatta ama ne geri dönüş var, ne de mantıklı bir cevap. Bir daha Hepsiburada denilen rezil yerden alışveriş yapar mıyım? Yapmam. Şu anda dahi monitörü kabul etmeyip sürekli geri yolluyorlar. Rezillik.
Eki Görüntüle 570098
Az önce okudum tamamen saçmalık son çare THH inş uzun sürmez :) Benim iade de hala değişen birşey yok bekliyorum öyle diğer arkadaşlarında dediği gibi sorgusuz sualsiz almak zorundalar şayet ürüne zarar verilmediyse.
Başvurunuz uygun bulunmadı. Başka bir açıklama yok. Ürün arızalı üründe kutuda benden kaynaklı hiçbir pürüz yok niye kabul etmiyorlar ki
Gelde uğraş şimdi
Merhabalar 20.05.2020 beri müşteri hizmetleriyle konuşuyorum bugün yine aradım şöyle ki ürün iadesinin kabul edilmeme nedeni ürünün fişe takılıp calistirilmasiymis. Ayın 1inde kargoya verilmiş hala işlem yapılmamış kargonun ne zaman geleceği de belli değil.

Şikayetvara yazdım dönüş yapmadılar. İki gün önce tüketici hakem heyetlerine başvuru yaptım. Başka ne yapabilirim bu sorunu çözmek için?
Şöyle örneklendireyim: Misal siz ürünü aldığınızın 5. gününde ürünü gönderdiniz, araya tatil vs. girdi ve ürün 1 ay sonra işlem gördü ve iade kabul edilmeyip geri gönderildi. Sizin hala 9 günlük bir süreniz daha var. Ki zaten iadeni kabul etmeme gibi bir hakkı yok satıcının, bu iş onun keyfine kalmadı yani.

• Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. Sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkı kullanılabilir. Ön bilgilendirme yükümlülüğü yerine getirilmezse cayma hakkı süresi 1 yıla çıkmaktadır.
  • Cayma hakkının bazı istisnaları vardır. Örneğin, çabuk bozulabilen ve son kullanma tarihi geçebilecek mallar ya da tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamamaktadır.
  • Cayma hakkının kullanımı için satıcı veya sağlayıcıya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirim yapılması yeterlidir.
  • Cayma hakkının kullanılması durumunda tüketici malı 10 gün içinde satıcının belirtmiş olduğu kargo firması ile ücretsiz olarak iade etmeli ve satıcı da 14 gün içinde bedel iadesini yapmalıdır. Tüketici, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.
  • Satıcı veya sağlayıcı siparişini taahhüt ettiği süre içinde yerine getirmek zorundadır. Mal satışlarında bu süre 30 günü geçemez. Aksi takdirde tüketici sözleşmeyi feshedebilir.

Iadeden sonuç alamadım. Ürünü fişe takip çalıştırdığım için kabul etmemişler daha yeni öğreniyorum 17 gün oldu ayın 1inde de kargoya vermisler ama işlem yapmamışlar o ne zaman o da belli değil thhye başvurdum şimdi nasıl bir yol izlemeliyim geçen aydan beri boşu boşuna bekliyorum
28.10.2020 Tüketici Hakem Heyetleri iademi kabul ettiler sonunda

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı