Hepsiburada mağduriyeti

Bence fazla abartıyorsunuz altı üstü kargo geri gitmiş. 2 günde kargo gelip geri gittiyse ne ala, demek ki adamlar hızlı çalışıyor demektir. Müşteri hizmetleri gereken açıklamayı yapmış. Ürün tekrar gönderilebilir olursa gönderecekler yoksa iade sürecini başlatıp paranızı iade edecekler. Ayrıca Hepsiburada gibi bir şirketin paranın üstüne yatacağını sanmıyorum. Bu şikayetleri açanların çoğu yasal süreç bitmeden ağlayan kişiler. Ayrıca iade sürecini bankalar aracılığıyla yaptıkları için işlem biraz sürebiliyor. Kaymakamlığa da gitseniz adliyeye de gitseniz hiçbir şey alamaz veya kazanamazsınız. Ortada dolandırıcılık, haksız kazanç, ayıplı ürün veya maddi zarar yok. Şu anda anlamsız şekilde hakkımı gasp ettiler havasındasınız gibi... Onlarında çalışanları insan hata yapmış olabilirler. Şahsen ben kaymakamlık çalışanı olsam şu ekran görüntüleri ile şikayete gelseniz 10 dk boyunca bir şey demeden size bakarım. Yanlış hiçbir şey yok...

Açıkcası öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü firmanın o kadar parası var kendi parasıyla da yapabilir.
Hepsiburada ile alakasız, ama olayın asıl mantığı bu zaten. Kendi parasını riske atmayacağı için başkasının parasını işletiyor. Hepsiburada için konuşacak olursam, HB üzerinden başka bir satıcıdan satın alınmışsa böyle bir şey yaşanmış olması da muhtemel.

Bence fazla abartıyorsunuz altı üstü kargo geri gitmiş. 2 günde kargo gelip geri gittiyse ne ala, demek ki adamlar hızlı çalışıyor demektir. Müşteri hizmetleri gereken açıklamayı yapmış. Ürün tekrar gönderilebilir olursa gönderecekler yoksa iade sürecini başlatıp paranızı iade edecekler. Ayrıca Hepsiburada gibi bir şirketin paranın üstüne yatacağını sanmıyorum. Bu şikayetleri açanların çoğu yasal süreç bitmeden ağlayan kişiler. Ayrıca iade sürecini bankalar aracılığıyla yaptıkları için işlem biraz sürebiliyor. Kaymakamlığa da gitseniz adliyeye de gitseniz hiçbir şey alamaz veya kazanamazsınız. Şu an da anlamsız şekilde hakkımı gasp ettiler havasındasınız gibi... Onlarında çalışanları insan hata yapmış olabilirler. Şahsen ben kaymakamlık çalışanı olsam şu ekran görüntüleri ile şikayete gelseniz 10 dk boyunca bir şey demeden size bakarım. Yanlış hiçbir şey yok...

Siz beni yanlış anlamışsınız hocam. Ben zaten 200 TL gitti diye oturup ağlıyormuşum havasında değilim. Bankamın geri yatırma süresi 8 gün zaten bu konularla ilgili bir problem yok. Problem kendi kendilerine iade süreçleri başlatmaları kendi kendilerine yönlendirme yapmaları hadi yapıyorlarsa bile bunu alıcıdan gizli yapmaları anladınız ne demek istediği mi?

Zaten ben yarın hemen kaymakamlığa gidip bana bunu yazdılar şikayetçiyim demeyeceğim olurda para iadesi yapmazlar üstüne yatmaya çalışırsa gidip şikayette bulunacağım. Sonuçta hakkımı aramak yasal hakkımdır isterse 5 TL'lik ürün bile olsa, eğer dediğiniz gibi olsa bu hakkı vatandaşlara tanımazlardı diye tahmin ediyorum. Hepsiburada'dan tonlarca alışveriş yapan biri olarak kargonun benden habersiz yönlendirilmesi iade sürecine girmesi benim için hızlı çalıştıklarını değil ayıplı iş yaptıklarını gösterir hocam.

Adı üstünde hata yapmışlar ve özür dilemişler şirket olarak. Hepsiburada daha önceki mesajlarda arkadaşların dediğini yapacak firma olsa emin olun 200 liralık kulaklık ile yapmaz... Bence buraya konu açılacak kadar bir mağduriyet ve ayıplı bir iş yok.

Adı üstünde hata yapmışlar ve özür dilemişler şirket olarak. Hepsiburada daha önceki mesajlarda arkadaşların dediğini yapacak firma olsa emin olun 200 liralık kulaklık ile yapmaz... Bence buraya konu açılacak kadar bir mağduriyet ve ayıplı bir iş yok.
Hocam şans eseri gördüm yorumunuzu. HB'yi böyle yaptılar diye suçlamıyorum ben. Madem böyle yapılıyor diye yazdığım yorumu okudunuz, ondan sonrasını da okusaydınız da cımbızla işinize geleni çekmeseydiniz. Ayrıca konuyu açan arkadaş şu anda mağdur. Ürününü satın almış ve ürünü şu anda ona ulaşmamış. Bu mağduriyettir. Ücretini ödeyip hizmet alamamaktır ve arkadaş konuyu buraya açarak bizlere böyle bir şey olduğunu haber vermek istemiş. Konu sizin için gereksiz veya saçma geldiyse yorum yapmamanız sinir sağlığınız açısından sizin için daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.
İyi geceler.

Belli olmaz hocam bu işler HepsiJet şu an öyle bir haldeki yetişemedikleri için ehliyeti arabası olan herkesi kiralıyorlar. Hepsiburada paraya yatmasa bile ürüne yatacak tonlarca kargo çalışanının olabilceğine inanıyorum. Benim derdim zaten kargonun geri gitmesi iade sürecine girmesi vs. değil, sadece baş ağrıtıyorlar. Konuyu açma sebebimde sürecin görülmesini istedim fikir almaktan çok, sohbet olsun konuşup değerlendirelim diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı